Wpis z mikrobloga

Witam mirków.
Wołam zainteresowanych @pawlas @zenon0800

Jak mówiłem tak zrobiłem, zakupiłem antene, antena już zamocowana i podłączona na 3m maszcie w sumie będzie ~10m nad ziemią.

Porównanie z dipolem? Niebo a ziemia.


Jedni polecają, drudzy odradzają, a ja powiem tak, jeśli ktoś ma warunki by zamontować antenę i chce nasłuchiwać równie dobrze pasmo CB jak i pasma lotnicze, PMR i inne to gorąco polecam!

#rtlsdr #fm #sdr #r820t #effuweterze
Pobierz e.....u - Witam mirków. 
Wołam zainteresowanych @pawlas @zenon0800

Jak mówiłem ta...
źródło: comment_KMjPDtypoqA2rCiuqAxjJGOGY2OEhm3U.jpg
  • 17
@effu: Poprawa na wszystkich pasmach?
Instalacji odgromowej nie masz? Też bym wyniósł antenę na czubek dachu, ale boje się że pierdyknie kiedyś.
@pawlas: Póki co się nie boję, do sezonu burzowego jeszcze trochę. Jak pierdyknie to najwyżej spali tuner z hubem, raczej w burzę nie będę nasłuchiwał, choć w zeszłym roku patrzyłem na zakłócenia od piorunów i wiedziałem w domu że zaraz przyjdzie grzmot.

Piorunochronów nie mam, 50m ode mnie rosną 20-30 metrowe drzewa ale odkąd tu mieszkam jeszcze piorun nie pierdyknął nawet w nie.

Poprawa duża w 14-30MHZ 87-108 bardzo duża, 120-170
Pobierz e.....u - @pawlas: Póki co się nie boję, do sezonu burzowego jeszcze trochę. Jak pier...
źródło: comment_DjGIimwduYHxB4DqQ30IXFEeDlIOt4bC.jpg
@effu: 110-200 to bardzo wąsko się wydaje.
Słuchanie już trochę przestaje wystarczać, teraz kusi by popracować w eterze. Kiedyś na egzamin będzie trzeba się zapisać.
@pawlas: na/nad dachu,kabel od razu do domu,bez uziemień, jak nie używam,leży odłączony.
Obok mam "siatkówkę",po przeciwnej mam kamerę w obudowie hermetycznej.
Wszystko do komina.
Odpukać,nic się nie działo.jeszcze.