Wpis z mikrobloga

Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze


2. Pomyśl o kredycie


3. Bądz januszem ekonomii i bierz kredyt we frankach


4. Kurs franka na niskim poziomie


4. Kurs franka rośnie


5. Brak profitu


#heheszki #pasta #ekonomia #januszebiznesu #januszekonomii #kredyt #banki #polska #frankszwajcarski #waluty
Rakers - Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze

SPOILER

2....

źródło: comment_paO8JPKPKUQnwYVTlk2OcZLMDd16tWVL.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
@Rakers: #!$%@?. I tak płacą ratę mniejszą niż ten sam kredyt byłby wzięty w PLN. LIBOR maleje, bank zaraz będzie spłacał za nich odsetki. Trzeba spojrzeć na to całościowo. Jak przez 2-3 miesiące będą mieli wyższą rate o 300 zł a ile zaoszczędzili do tej pory?

  • Odpowiedz
@barteck: Nie ma na to pytanie odpowiedzi. Nie do końca też wiadomo o co pytasz. Kiedy rata będzie wyższa od tej z symulacji dla PLN w chwili zaciągania? Czy raczej na jakimś poziomie musi się utrzymywać kurs franka, aby ludzie byli stratni w ostatecznym rozrachunku?
A tak naprawdę to na żadne nie ma jednej odpowiedz. Zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego w jakiej cenie był frank jak brałeś kredyt
  • Odpowiedz
@bwana: Nie pisałem "niedorajdy" o osobach zaradnych, wiedzących jakie ryzyko niesie ze sobą kredyt w obcej walucie i - mimo niewielkich do tej pory wzrostów - potrafią go nadal spłacać. Pisałem w odniesieniu do pewnej grupy osób, które już zaczynają biadolić, że państwo powinno coś w tej sytuacji zrobić.
  • Odpowiedz
@killi: myślałem o jakiejś porównywalnej sytuacji, ta sama kwota kredytu, brany w tym samym czasie na ten sam okres. bo słyszałem opinie, że pomimo tego iż frank poszedł aż tak w górę, to jeszcze jest ten kredyt "opłacalny" bardziej niż w złotówkach
  • Odpowiedz
Tak jak napisał @killi sytuacja frankowców nie jest taka zła pod względem wysokości spłacanej raty. Bo mimo, że kurs wzrósł o kilkadziesiąt procent, to w tym samym czasie znacząco zmalała stopa procentowa LIBOR, która jest dzisiaj nawet ujemna. Problem z takim kredytem pojawia się jeśli chodzi o wartość zadłużenia w stosunku do wartości nieruchomości. Jak ktoś wziął 200 000 PLN kredytu we frankach po kursie 2,50 to było to 80 000 CHF.
  • Odpowiedz
Trudno jest podjąć dobry wybór tego typu nie znając sytuacji w danym państwie, jego gospodarki itp.


@nielubie2:
Szwajcaria - od zawsze ostoja dla finansjery i tych co chcą bezpiecznie ulokować kapitał.
Polska - granice absurdu oraz niestabilna waluta.
Anomalia - złoty historycznie najsilniejszy w stosunku do innych walut (w tym franka).
W takiej sytuacji nic tylko brać kredyt we franku - co może pójść nie tak? ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@mihsz: widzisz dowiedziales sie ze sa marki prestizowe i ze sa marki premium.bmw w zaden sposob nie jest prestizowa ani mercedes.prestizowa to rr,bentley,ferrari i takie typy
@killi: rzuc konkretnymi sumami a nie jakies fakty z glowy
  • Odpowiedz
@pistolet: kredo w chf brali ci ktorych nie bylo stac na pln :d wiec zadne korpo a raczej pomocnicy badylarza czy dostawca pizzy.
a tak jeszcze wtrace ze w 2008 #!$%@? #!$%@? #!$%@? w morde cwel "doradca finansowy" ze Skandii zachecal mnie zebym wszedl w fundusze,to bylo miesiace przed krachem,i pokazal mi analize ze do ....2015 nic sie stac zlego nie moze i bedo #!$%@? wzrosty panie.po czym wszystko jeblo tak
  • Odpowiedz