Wpis z mikrobloga

Jeżeli żona #owsiak zarabia w #wosp 9000zl brutto to pewnie jakies 6000 netto. Zakładając, że Owsiak nie ma pensji i się dzielą pensją żony to każdy z nich zarabia po 3000zł. Dobrze myślę, że nie ma o co robić #gownoburza?
  • 28
  • Odpowiedz
@walerr: Jeszcze dodaj pensję Owsiaka w Złotym Melonie (ale to rozdzielone księgowo z WOŚPem). Zarabiają oboje przyzwoicie, natomiast nie ma co robić gównoburzy - każdy kto ogarnia na tyle aby koordynować tak wielką ogólnopolską akcją powinien zarabiać przyzwoicie.
  • Odpowiedz
@skejna: no jasne, że tak, zgadzam się, tym bardziej, że nikt prywatny ani Państwo nigdzie ich nie zatrudniło i nie dało im żadnej pensji, a kto lubi robić za darmo? Wiadomo wolontariat, ale to raz kiedyś a oni pracują prawie cały rok.
  • Odpowiedz
@walerr: Tylko skorygowalem. Stwierdzenie że mają po 3k netto na głowę to nieco zafałszowanie, ale też nie grube miliony wyciągane nielegalnie (chociaż ten ból dupy się kończy, brakuje argumentów)
  • Odpowiedz
@skejna: tego nie wiem czy dowód jest legalnie publikowany czy nie, podejrzewam że jest legalnie publikowany, bo inaczej by poniósł karę a po za tym ma wielu prawników, którzy mu doradzają. Najważniejsze jest to, że dokumenty są prawdziwe i można się oprzeć na prawdziwych informacjach. A czy Owsiak wyciąga dużo czy mało to już każdego indywidualna ocena, ja w świetle przytoczonych faktów, dokumentów, kwot przez MK i tak mam pozytywną
  • Odpowiedz
@madlung: No to teraz damnit, czemu się żaden księgowy nie zainteresował. Dokument z powołania ZŁ I kapitału podstawowego na bodajże 1,5 miliona a on uznał że to WOŚP kupił spółkę od kogoś płacąc 1,5 miliona na wolnym rynku. (Potem bodajże pisał że od Owsiaka nawet!)
  • Odpowiedz
@madlung: Sąd nie jest Biegłym Rewidentem, ani nawet księgowym żeby uznać że było w porządku (nie ma takich uprawnień, po to się powołuje bieglych. Podobnie sąd nie stwierdza ojcowstwa choćby dostał próbki nasienia).

Co więcej, widziałem ten document, proste pokrycie kapitału podstawowego tworzonej spółki(Spółki z o.o minimum 5000 zł), co więcej - gdyby był to zakup spółki to nie bylby to jednostronicowy document a cały zestaw (zakup to coś więcej
  • Odpowiedz
@madlung: Póki nie powołają biegłego nie można stwierdzić że coś jest nie tak z dokumentami. Aby nie chodzi Ci o to że w uzasadnieniu wyroku sąd napisał że opinie MK mieszczą się w granicy wolności slowa blogera? (poza Hieną Cmentarną) stwierdzając przy tym zniewagę wzajemną (skoro się poobrażali nawzajem to nie daje kary?)
  • Odpowiedz
@madlung:

oboje wyciągają z pensji miesięcznie Jurek 13 tyś/mc a Lidia 15 tyś/mc. Czytajcie materiały źródłowe oparte na dokumentach Wpis MK

Wpis pana Wielguckiego nie jest materiałem źródłowym i niestety nie widać tam nigdzie, skąd pan Wielgucki wziął kwotę trzynastu tysięcy złotych pensji Jerzego Owsiaka z pracy w WOŚP.
  • Odpowiedz