Wpis z mikrobloga

szukam propozycji na podróż poślubną, bo jeszcze nie wiem, jak się za to zabrać, a nie chcę korzystać z żadnego gotowca z biur podróży.

założenia:
- jakiś sensowny kraj/miasto w Europie, zastanawiamy się nad Rzymem lub Barceloną - raczej aktywne, ale spokojne zwiedzanie miasta/zabytków/muzeów + zaliczanie knajp na obiady i kolacje;
- wyjazd w sierpniu na 7-8 dni;
- budżet 4000 zł max;
- hotel koniecznie ze śniadaniami;
- dopuszczam możliwość wynajmu samochodu na miejscu, jeśli komunikacja miejska byłaby droga i/lub hotel daleko od centrum;
- swoboda porozumiewania się w języku angielskim (nie chciałbym musieć się uczyć włoskiego lub hiszpańskiego, choć jeśli nie będzie wyboru, trudno);

jakieś pomysły? od czego zacząć?

#michalkosecki #podroze #podrozujzwykopem (przepraszam, jeśli ten tag jest od czegoś innego) #turystyka #rzym #wlochy #barcelona #hiszpania #kosasiezeni
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: Polecam przyjrzeć się północnym Włochom. Okolice jeziora Como + Mediolan albo jezioro Garda + Wenecja. Osobiście testowałem drugi zestaw na własną rękę, samochodem + airbnb (za czteroosobowy domek niedaleko jeziora 300euro/tydzień). Jeżeli chodzi o krajobraz w okolicach Lago di Garda to mały raj na ziemi. 50 km górskiego jeziora. I rewelacyjny park rozrywki pod nosem - Gardaland. Włosi nie robią żadnego problemu z angielskim. Wenecja zrobiła na mnie spore
plastic11 - @michalkosecki: Polecam przyjrzeć się północnym Włochom. Okolice jeziora ...

źródło: comment_p2nB3qlJoyHrxmNe3hGhV183pfQREJqJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Słowenia, szczególnie środkowa i południowa część. Do zwiedzania w środkowej części jest piękna Lublana, Kranj, wspaniała natura góry z klimatem alpejskim (Alpy Julijskie z najwyższym szczytem, którym jest Triglav), parki narodowe i krajobrazowe, na południu masz za to piękne miasta - Koper i Piran, który jest architektonicznie taką słoweńską Wenecją (był pod panowaniem Weneckim przez setki lat, do lat 30 XX wieku nie było tam ani jednej rodziny ze
  • Odpowiedz
@sower

Słyszałeś o Sagrada Familia? Jeżeli chcesz wejść do środka musisz zająć kolejkę już od rana ,żeby do południa skończyć.


Bilet można kupić przez internet na konkretną godzinę i wejść bez kolejki :)
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Poza zaproponowanymi kierunkami polecam Andaluzję (Malaga i na zachód w kierunku Cadiz - najtaniej i najwygodniej wynająć auto) tu masz Rondę (w pobliżu Malagii): http://www.mamasaidbecool.pl/2014/10/ronda.html
Fajne jest też Jezioro Garda i pojeździć autem po Alpach (zależy co wolisz): http://www.mamasaidbecool.pl/2014/10/lake-garda.html
Jak masz jakieś pytania to wal :)
mamasaidbecool - @michalkosecki: Poza zaproponowanymi kierunkami polecam Andaluzję (M...

źródło: comment_HWceliAZGl527PG61AGOtAX0LwKVkXNi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz