Wpis z mikrobloga

Wszedzie hejt na wosp. Bo widać taka moda sie zrobiła.

P---------e o szopenie, że Owsiak zły, niedobry, komunista, złodziej, a w ogóle to reptylianin.

Po prostu wielka k---a beka z Ciebie, który(a) uważasz, że Owsiak zły i niedobry. I nawet jeśli zarobi coś na fundacji? To k---a co z tego? Praca jak każda inna. Postokroć wole takiego Owsiaka, niż inne organizacje niby charytatywne, które robią prawie nic.

Albo takie, które umyślnie wprowadzają ludzi w błąd poprzez zawieranie umów z firmami, które potem zarabiają na 'logo' danej organizacji. Dla przykładu Caritas, w porozumieniu z firmą X udostępnił swoje logo na kontenerach do zbiórki ubrań. I takie kontenery oznaczone jasno logiem caritasu stoją praktycznie w całej polsce, a ciuchy z nich lądują w lumpeksach (2nd hand shop).

Ponoć za udostępnienie loga caritas coś tam zarabia, ale jest to ewidentny 'przekręt' (z braku lepszego porównania). Nastawiony na zarabianie kasy przez firmy i osoby trzecie.

Owsiak rokrocznie n--------a miliony złotych i wyposaża szpitale w całym kraju. Robi coś z czym całe j----e państwo nie może sobie poradzić bo dziura budżetowa. A wam to k---a przeszkadza.

Przeszkadza? Nie rzucajcie do puszek. Za pare lat jak znajdziecie sie w szpitalu wy albo wasze przyszłe potomstwo, to zmienicie zdanie gdy zobaczycie naklejke wośp na respiratorze czy innej magicznej machinie, która ratuje życie.


#bekazpodludzi #wosp #oswiadczenie #gorzkiezale
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FriQ: Ale p--------z. To samo, co pisałem wczoraj:
Budżet NFZ na 2014r to 67.000 Milionów PLN (67 miliardów).
WOŚP w 2014r zebrał około 52 milionów.
Czyli mniej niż 0,1% budżetu NFZ.
W 2010 Caritas zebrał 238 milionów, z darami materialnymi 500 milionów, czyli tyle, co WOŚP przez 20 lat. Bez robienia szopki na całą Polskę.
Nie mówię, że WOŚP jest zły, sam wrzucam do puszki jak się jakaś nawinie, ale
  • Odpowiedz
@Horus_WNC: ok. zgadzam sie z tym co napisałeś. Z małymi wyjątkami.

Po pierwsze, primo, cały budżet nfz to nie tylko sprzęt do szpitali, a wszystko, wypłaty, utrzymanie budynków itd... Nie wiem gdzie szukać i nawet mi sie nie chce szukać ile z tego budżetu przeznaczone jest na zakup sprzętu.

Po drugie, secundo, co złego z tą całą 'szopką'? WOŚP jednoczy większość Polaków we wspólnym
  • Odpowiedz
@FriQ: widziałeś Caritas w telewizji? w reklamach? W jakiejś sieci komórkowej? Organizacja koncertów na ktore idą ogromne sumy? Tzw. "Światełko do nieba" gdzie w powietrze ładuje sie zebrana kasę? Myślisz ze Caritas z zebranych pieniędzy kupuje sobie np. zimne ognie? Tyle co Caritas zbierze przez rok to WOŚP musi zbierać 20 lat. A pomimo tego nie robią takiego szumu w mediach ze np. Caritas zebrało w ciagu roku 480 mln
  • Odpowiedz
Owsiak rokrocznie n--------a miliony złotych i wyposaża szpitale w całym kraju. Robi coś z czym całe j----e państwo nie może sobie poradzić bo dziura budżetowa. A wam to k---a przeszkadza.

Po czwarte, tiramisu, nie twierdzę, że szpitale byłyby puste, ale wiem, że nie byłyby też tak wyposażone jak są teraz.


@FriQ: Sam osobiście nic przeciwko Owsiakowi nie mam. Zgadzam się też z Tobą, że to słuszna inicjatywa, bo każda inicjatywa tego typu jest słuszna.

Ale te powyższe zacytowane wypowiedzi, to z kolei pójście w skrajność w drugą stronę.
  • Odpowiedz
Za pare lat jak znajdziecie sie w szpitalu wy albo wasze przyszłe potomstwo, to zmienicie zdanie gdy zobaczycie naklejke wośp na respiratorze czy innej magicznej machinie, która ratuje życie.


@FriQ: Niestety, niektórzy mają tak wyprane mózgi że nawet to nie pomaga. Pisałem wcześniej o swoim katechecie z liceum, którego dziecko korzystało ze sprzętu WOŚPu a mimo to on dalej swoje :)
  • Odpowiedz
niewinny do momentu udowodnienia winy

@FriQ: Za to Caritas, który w rok zbiera 20 razy tyle co WOŚP i ponad 98% przeznacza na pomoc obrzuciłeś mięsem bez dowodów ani jakichkolwiek danych
  • Odpowiedz
@FriQ: Głównie chodzi mi o to, że z WOŚP robi się zbawcę narodu. Parę lat temu, jak byłem młodszy, też mi się wydawało, że to co robi WOŚP to mega dużo, dziesiątki milionów, tyle sprzętu. A to tylko kropla w morzu. Jeden promil.
Wczoraj przeglądając mirko miałem wrażenie, że gdyby nie WOŚP, to połowa mirków by gryzła glebę, bo ratował ich sprzęt WOŚP a gdyby nie on, to nie mieli
  • Odpowiedz
@macio32155: mnie nie interesuje ile caritas zbiera w ciągu roku, bo nie o to tu chodzi. Chodzi o to ile groszy z tej złotówki, którą dostaną idzie na pomoc. Bo równie dobrze można i zebrać 1000000000000cbln i co z tego skoro na pomoc pójdzie 100cbln?

Jeżeli znasz jakieś miejsce gdzie można to sprawdzić i porównać obie organizacje, to ja chętnie sobie tam zajrzę. I jeżeli faktycznie caritas taki świetny a
  • Odpowiedz
@FriQ: Dokładnie o tym samym wczoraj rozmawiałam z moim niebieskim paskiem, który najpierw hejtował. Pytam się go dobra, ale co masz do tego? Bez względu czy jest to fundacja, stowarzysienie Owsiaka, czy jakiekolwiek inne, to co, ludzie myslą, że oni mają w takim razie pracować za darmo? Jak dostają dofinansowania na projekty to jebią wszystko w projekt? Polecam trochę poczytać, ja jestem po studiach kierunkowych to powiem, że pensje są
  • Odpowiedz
@FriQ: Popieram Cumplu. Oczywiście najbardziej szczekający na Owsiaka ludzie to elektorat zawistnej prawicy (co tutaj widać po aktywności #4konserwy w temacie Pana Owsiaka). Sami nie robią nic dla innych, szkodzą wszystkim dookoła ile się da, same życiowe niepowodzenia, więc się odgrywają za swój los. W dodatku by chcieli, aby inni byli takimi samymi zawistnymi egoistami. Ale na szczęście są empatyczni ludzie, którzy żyją dla innych, a nie dla
internetowyjanusz - @FriQ: Popieram Cumplu. Oczywiście najbardziej szczekający na Ows...

źródło: comment_a6F5VgBLtGo8sKymxoMl7BwnVdaPydAx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@FriQ: Dlatego też chciałbym zobaczyć czarno na białym czy to co rzecze Wielgucki ma chociaż w części odbicie w rzeczywistości, a bez ksiąg rachunkowych Owsiaka nie ma na to szans.

Ogólnie to popadamy ze skrajności w skrajność. Tak mało głosów wyważonych, że aż jestem lekko przerażony tym, co tu (wykop, mirko) się odwala. Jedni wychwalają Jurka pod niebiosa , inni jadą po nim jak po największej gnidzie, a tak na prawdę nie wiemy na 100% czy coś sobie podbiera, czy nie, a jeśli już tak, to ile.

Do czego mogę się rzeczywiście przyczepić w sprawie Jurka, nawet niekoniecznie samego Jurka Owsiaka:
1. Ogólnie sprawa z Mrówką Całą i późniejszą Jasną Sprawą, jedną zamyka, drugą otwiera - po co
  • Odpowiedz
@FriQ: jakoś na zachodzie nie ma wośpów i wszyscy mają się dobrze i leczą w wyposażonych szpitalach, tylko w Polsce jest r--------l a cały ten wośp to taki ukryty dobrowolny podatek. R----------y kasę na sprzęt z podatków na ministrów i urzędasów to zróbmy show w telewizji puśćmy światełko do nieba a naród się jeszcze raz dorzuci.
  • Odpowiedz
Robi coś z czym całe j----e państwo nie może sobie poradzić bo dziura budżetowa.


@FriQ: no właśnie, a dlaczego mamy taki stan rzeczy? Chodzi o zasady, nie daję, bo mogę; bo Owsiak to arogant. Brak transparentności i ukryte koszty. A co Caritas ma wspólnego z hejtem na WOŚP?
  • Odpowiedz