Wpis z mikrobloga

@Beauvoir: Ja czytam Kinga, dużu różnej fantastyki i książki takie hmm wojenne? Chodzi mi coś jak książka o Richardzie Marcince czy o snajperze amerykańskim książka "Cel snajpera"
@tylkoniechori: Zgodzę się, ja mam teraz nawał lektur i po przeczytaniu jakiś 10 opowiadania, gdzie każde kończy się, że kogos na mydło przerobili to zmuszam się siłą do własnych pozycji by przeczytać.
@Beauvoir: Tak King to jeden z takich autorów, którego lubię i staram się nowe książki łapać, tak to nie patrzę czy nowa czy stara, jak znajdę coś ciekawego się zapowiadającego to biere.
@Beauvoir: poza obowiązkowymi lekturami w sensie? Szczerze to nawet nie wiem które są obowiązkowe, po prostu mówię ze swojego doświadczenia, że były w porządku.

Tak ogólnie, trzymając się tematu, to bardzo mało czytam współczesnej literatury (tj młodszej niż jakieś 20 lat), jeśli już to jest to fantastyka ("Pieśń lodu i ognia", "Wiedźmin") lub science-fiction (Andy Weir "Marsjanin"); czasem jakieś książki o służbach specjalnych ("Operacja Geronimo", "Nielegalni").
Opierając się na moich doświadczeniach - lektury nigdy nie były dla mnie pociągające, obchodziłam je zawsze szerokim łukiem i szukałam czegoś ciekawszego, bardziej współczesnego. Natrafiłam tak na polską prozę współczesną i odtąd stałam się jej fanką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z perspektywy czasu oczywiście, zmieniłam zdanie co do lektur ;) ale myślę, że każdy musi sam odkryć sens czytania danej książki, na siłę idzie ciężko, wiadomo.