Wpis z mikrobloga

Czołem mircy, tutaj świeżak z elektroniki - załatwiłem sobie Arduino Uno i zamówiłem specjalny moduł bluetooth, z którym komunikuję się poprzez UARTa. Moduł ten można wprowadzić w tryb komend poprzez podanie 0 na jeden z pinów, na co powinnien odpowiedzieć stringiem "CMD\r\n". Problem w tym, że ilość bajtów, które otrzymuję się zgadza, ale sama treść już nie. Zastanawiam się co może być przyczyną. Teoretycznie znaki są zakodowane w ASCII, baud rate się zgadza. Nie mam pojęcia co może być przyczyną "dziwnych" wartości. Mogę normalnie wysyłać mu komendy zakodowane w ASCII i dostaję odpowiedzi, które znowu zbyt wiele nie znaczą.

67 41 84 72 252 powinno odpowiadać "CMD\r\n". Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak nie jest?

Dorzucam link do kodu oraz referencji modułu, gdyby komuś się chciało sprawdzić. Strona 12 zawiera info na temat trybu komend

#programowanie #arduino #informatyka #elektronika #elektronikadiy
  • 3
@dagon_666: Nie, nie są. C się zgadza, reszta nie. W międzyczasie kolega udzielił mi odpowiedzi - Arduino pracuje na 5V, natomiast moduł na 3.3V, przez co nie są w stanie się dogadać podczas transmisji. Muszę wykonać konwersję napięcia, stąd złe wartości.