Wpis z mikrobloga

Chłopaki, mój znajomy który mi pomagał ogarnąć proste sterowanie dotykowe, przestał być moim znajomym - nie wiem czemu nie mogłem znieść tego że miesiąc codziennie tłumaczyłem mu co i jak powinien zrobić (podobno się znał), a on albo nie miał czasu albo mówił tylko "przeciez ci wyslalem lol" "wogule lol ziom" (pisownia jak w oryginale :/ ) itp. Robiliśmy razem do mojej pierwszej gry sterowanie, a jako że podobno górował doświadczeniem to na przykładzie chciałem się pouczyć co i jak napisać żeby wyszło to tak a nie inaczej. Niestety jego sposób wysławiania się i przy[...] się do tego że musi wejść na komputer, i "wogule czego ty chcesz czlowieku lol" doprowadzała mnie na skraj załamania, a ponieważ łamać się nie wolno, próbuję szukać wiedzy gdzieś indziej.

Pewnie co poniektórzy grali już w prostą wersję testową: https://www.dropbox.com/s/gyvvrb1mphxzjw4/johnnyonionthebeta.apk?dl=0 , głównym problemem był brak działającego sprintu, sterowanie gałką mało dokładne i tabela wyników. mieszam co prawda js i c# ale jak uda mi się ukończyć ten achivement to będę musiał przerobić jakiś kurs c# i spróbować trochę prostych programów a potem skryptów samemu napisać właśnie w tym języku, a programistą nigdy nie byłem i mam z tym problem.

Tutaj więc zrobiłem unitypackage z plikami sterowania i sceną tylko do tego (https://www.sendspace.com/file/p0co7m - nie wiem tylko czy dobrze wszystko powrzucałem :/), mógłby ktoś sprawdzić czego brakuje że przycisk od sprintu nie działa (z samym przyśpieszeniem ruchu włącznie) i jak zrobić to sterowanie gałką bardziej dokładnie? Gdyby to były ekspresje z AE to po prostu dałbym mnożnik do wychylenia i tyle - wtedy np. ruch gałką o jeden stopień daje wychylenie postaci o 2 stopnie jej jednostek i tyle. Ale to nie to :< .

Tak więc szukam kogoś kto potrafiłby wyjaśnić i pomóc w tych kwestiach bez ziomowania co chwilę, ani lolowania, nie wspominając i mniejszych problemach z gramatyką i ortografią. Z wdzięczności mógłbym przeszukać mój portfel w poszukiwaniu dóbr, ewentualnie wysłać jakieś piwo, które by lubił :) .

#januszcebula #pytanie #gamedev #programowanie #unity3d #javascript #gorzkiezale #gorzkiezale
M.....P - Chłopaki, mój znajomy który mi pomagał ogarnąć proste sterowanie dotykowe, ...

źródło: comment_FxqrOQpKW7FiQ4KCTYe0dOTZHKLsB97S.jpg

Pobierz
  • 20
@MichaelP: szukales czegokolwiek na temat sterowania na yt? oni nie pokazuja, jak uzywac pada ze standard assets, ale pisza swoj wlasny. ba:D jeden z twoich skryptow jest od jakiegos niszowego kolesia z yt(ten od buttona jakiegos). ciezko na niego trafic, ale widzialem to juz kiedys.
Widocznie, tak jak mówiłem już kiedyś, zabrałem się za to trochę od dupy strony, ale myślałem że dam radę przenieść thirdpersoncontrollera do sterowania dotykowego :/ .
@aklopis: No o tym mówimy :) . Teraz w sumie muszę tylko jeszcze raz przemyśleć sens sterowania i zabrać się za kodzenie. Wiesz, doświadczenie i przebyte bagna wyrabiają trochę uczucie śmiałości bo "już przez to przeszedłeś i wiesz czego się spodziewać/co robić" :) .