Wpis z mikrobloga

Pierwsza warka zabutelkowana.

Jutro warzę następne piwko - English IPA 14 BLG z zestawu surowców zgodnie z recepturą sklepu piwopiweczko. Mam zamiar dochmielić je trochę citrą, więc będzie nie do końca takie English ;)

Chmielenie zgodnie z recepturą dołączoną do zestawu:

- lunga 30g - 60 min,
- fuggle 15g - 30 min,
- fuggle 25g - 15 min,
- fuggle 20g - 0 min.

Mam 50g citry. Myślałem żeby nachmielić nią w następujący sposób:
- 30g - 15 min
- 20g - chmielenie na zimno.

Będzie git?

#piwowarstwo
  • 18
@krak: Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Citra ma być ekstra jako dodatek do chmielenia z receptury. Lunga i Fuggle też użyję.

@kranu To może 50 gram na zimno, ewentualnie 20g po skończeniu gotowania + 30 na zimno?
@krak @kranu @m8se:

Panowie dzięki za opinie. Posłucham jednak @krak i @m8se i zostawię Citrę na typowego amerykańca.

@m8se: To będzie moja druga warka. Sprzęt i składniki na pierwszą kupiłem w browamatorze. Ostatnio wyczaiłem piwopiweczko. Mam do niego bliziutko, więc mogę zamówienia odbierać osobiście, więc przyoszczędzę na kurierach. Gdybym miał zamawiać surowce na jedną warkę i płacić za przesyłkę, to kurier kosztowałby mnie niewiele mniej niż te słody ;)
@krak @m8se:

Jedna rzecz mnie tylko w tym sklepie zmartwiła. Przechowują hasła do konta jawnym tekstem. Kliknijcie sobie przypomnienie hasła :( W ogóle mają tam coś nagrzmocone z hasłami, bo jak się rejestrowałem, to użyłem losowego hasła z keepassa z różnymi śmiesznymi znakami, no i później nie dało się nim zalogować :/

Po kliknięciu, że zapomniałem hasła, przysłali mi je mailem. Było to to samo hasło, które podałem, więc trzymają je
@jaozyrys: Miałem o tym wspomnieć przy odbieraniu towaru, ale stwierdziłem, że i tak mnie pewnie nie zrozumieją. Skrobnę jakiegoś maila. Co na piśmie, to na piśmie ;)
@kranu: Nie widziałem żeby jakieś było. Na razie chciałem uwarzyć jeszcze jedno piwo z gotowca. Drugą sprawą jest to, że chciałem je uwarzyć troszkę taniej, bo ostatnie wydatki na sprzęt były dość spore.

Zestaw surowców na to AIPA wychodzi 2x drożej niż na gotowca EIPA. Za 2-3 tygodnie pewnie znowu będę warzył, więc wtedy poleci AIPA ;)