Wpis z mikrobloga

52003862 - 2265 = 52001597

#podniesmytitanica

#bertiredukuje dzień 5.

2015-01-05 104,3kg
2015-01-07 103,7kg
2015-01-08 103,4kg
2015-01-09 102,8kg

B/T/W/Kcal: 165/60/270/2370

Beyond 5/3/1
Tydzień 1, dzień 4

Standing Barbell Shoulder Press (OHP)
40 kg x 5 reps
45 kg x 5 reps
52.5 kg x 9 reps
55 kg x 5 reps
57.5 kg x 3 reps
40 kg x 10 reps
40 kg x 8 reps
40 kg x 5 reps

Pull-Up
8 reps
8 reps
5 reps
5 reps
5 reps

#silownia #fitocracy

Trening bez historii, bez chęci, bez zaangażowania. Na rozgrzewce poczułem każdy mięsień, który od poniedziałku robił pewne rzeczy po raz pierwszy. Koniecznie muszę doleczyć przeziębienie.

Dobry ten pierwszy tydzień. Kilka sytuacji mnie zaskoczyło, kilka było cenną lekcją. Planując ten program jeszcze w grudniu zakładałem, że moje maksy będą nieco niższe, zwłaszcza w martwym ciągu więc jestem mocno zadowolony, że mentalnie jestem w stanie spokojnie podążać za planem i robić wysoki jakościowo trening na ciężarach, na których nigdy nie pracowałem w takim schemacie i takiej objętości.
@shdw - da się powalczyć w OHP. 9. powtórzenie w 3. serii zatrzymało mi się w połowie drogi na dobre 2 sekundy, ale w końcu poszło :)

Waga leci trochę za szybko, ale wstrzymam się ze zmianami w diecie do końca drugiego tygodnia.
  • 16
Moge zapytac dlaczego tak duzo serii?? Widzialem wczesniejszy wpis z martwym i tez bylo podobnie. Redukcja redukcja, ale co z regeneracja?
@abc: klikaj "odpowiedz", żebym widział wpis.

Takie są założenia planu i po prostu się ich trzymam. 13 serii na treningu to dużo? I jakie są Twoje wątpliwości co do regeneracji?
@berti tak poprostu pytam, jestem amatorem, nie zamierzam wchodzic w dyskusje w stylu sfd czy kfd. Zyczajnie zastanawiam sie czy to nie za duzy wysilek dla organizmu na deficycie/redukcji
@abc: trening siłowy nie jest zbytnio energochłonny. Zauważ, że robię mało aerobów i dosyć skrupulatnie śledzę swoją wagę. Regeneracja to funkcja wielu zmiennych. Wysypiam się, dostarczam witaminy, odpowiednio się odżywiam.

Poza tym ten plan zakłada trening partii raz w tygodniu więc czasu do regeneracji jest sporo :)
@berti: no widzialem wlasnie ze malo cwiczen. Ja "robie" leangains. Trening RPT z max 3 seriami. Goscie ktorzy stosuja leangains sugeruja przykladanie duzej wagi do regeneracji i odpoczynku na redukcji ;)
@berti: pod LG? tzn sam nie wiem jak to mam wytlumaczyc, byc moze sam wiesz co to. Ja spotkalem sie z taka piramidka wartosci ja sie do tego stosuje. LG ma byc proste i IF akurat do tego pasuje bo oprocz, ze ma swoje ogromne zalety to stoi w kontrze do jedzenia 5 posilkow dziennie
@abc:
LG to trening na czczo, krótkie okno żywieniowe, duży posiłek potreningowy. To tyle. Więc masz IF w połączeniu z odpowiednią porą spożywania jedzenia.

A piramida, którą wklejasz, to tak na prawdę podstawa każdej diety ;)
@berti: ja bym dodal jeszcze carb cycling i dosc spora ilosc bialka ;) ja trening robie po jednym posilku bo nie mam mozliwosci robic przed praca i nie chce mi sie brac bcaa. Ps kompletny amator here.