Wpis z mikrobloga

Dziś rano po przeczytaniu wymagań sprzętowych Wiedźmina 3 wywiązała się taka dyskusja między mną a moim różowym paskiem:

ja - Chyba będę musiał wymienić procesor na lepszy.
ona - A co jest z Twoim nie tak? Nie nadaje się?
ja - Nadaje, ale chciałbym mieć więcej rdzeni. Teraz mam 4 a chciałbym 6 albo nawet 8, przydałoby mi się to też w pracy.
ona - A ile kosztuje taki procesor?
ja - Od 2,5k do 4,5k w zależności od wersji.
ona - Co? A nie możesz sobie po prostu tych brakujących rdzeni dokupić? Będzie taniej :)

Jest kochana :)

#logikarozowychpaskow
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niektóre płyty główne chyba mają sloty na 2 procesory, więc w pewnych okolicznościach rzeczywiście mógłbyś dokupić nowe.
  • Odpowiedz
ona - Co? A nie możesz sobie po prostu tych brakujących rdzeni dokupić? Będzie taniej :)


@4pancerni_i_pies: śmiej się śmiej, w poważnych maszynach obliczeniowych można było dokupić rdzenie/procesory... Siedziały sobie na płycie i czekały, a gdy uznałeś że już nie wytrzymiesz to dzwoniłeś do supportu, płaciłeś duużo dolarów i po chwili nowe procki śmigały :)
  • Odpowiedz
Wczoraj udostępniłem internet przez punkt dostępowy WIFI z telefonu i moja używała go na swoim telefonie. Jak wracałem do swojego domu (jakieś 10km dalej). To pytała się jaki mam zasięg WiFi czy dalej będzie mogła używać jak ja będę w swoim domu.
  • Odpowiedz
@4pancerni_i_pies: Jeśli ci potrzebny naprawdę do specjalistycznej pracy to ok, bo do gier na razie ci tyle nie potrzeba. Gry praktycznie nie wykorzystują teraz więcej jak czterech rdzeni i Wiedźmin również ma w rekomendowany czterordzeniowy procesor. Ceny za procki ośmiu rdzeniowe są absurdalna, a i im więcej gier i programów będzie przystosowanych do pracy na ośmiu rdzeniach, tym będą tańsze. Ja bym na razie poczekał na ludzkie ceny.
  • Odpowiedz
8-rdzeniowy procesor, żeby grać w Wiedźmina? To brzmi jak wymiana aparatu żeby zrobić zdjęcia z wakacji bo "ten ma tylko 10Mpix a chciałem 20 albo nawet 30 (a wielkość matrycy nieistotna)" :P
  • Odpowiedz
@polkin3run: 4790k nie ma 8 rdzeni a 4 ;)
@4pancerni_i_pies: Mógłbyś kupić i7 5820k 6 rdzeniowy, ale tak naprawdę ten procesor ma zbliżone osiągi w grach do 4790k i jeśli nie robisz renderingu, czy innego wielowątkowego cuda obciążającego cpu to większego sensu inwestycja nie ma. Twoja specyfikacja jest na tą chwilę całkiem ok, poczekaj ze 2 lata minimum ;)
  • Odpowiedz