Wpis z mikrobloga

#alfaromeo #alfaholicy #krulowalawet #samochody #159

Wiem wiem mireczki laweta i Alfa to idealne połączenie :)
Ale coś tam mi się o uszy obiło że 159 nie jest tragiczna pod względem awarii i że nawet można ją przejechać więcej bez naprawy niz 100km
Jaka jest prawda? tylko taka bez stereotypów ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo przyznam szczerze że to jeden z ładniejszych samochodów

I takie same pytanko o Alfe GT z 3.2l silnikiem
  • 14
@konoo: Bierz 159 jeżeli masz możliwość, polecam. Są standardowe usterki dla poszczególnych silników ale generalnie jak u innych modeli podobnej klasy. Za to wygląd i wnętrze wymiata. Jak szukałem auta po zapoznaniu się z 159 żadne inne mi się nie podobało.
@konoo: Fani Renault Laguny, powiedzą ci ze Renault Laguna wcale nie jest taka awaryjna. Fani Fiata Stilo powiedzą ci, że Stilo ma tylko drobne usterki w postaci turbiny koła dwumasowego itp ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jeśli kupujesz samochód używany to przede wszystkim patrzysz na jego stan (bo nowych 159 już nie ma). Jeśli samochód służył do roboty i przemierzania kilometrów to bedzie bardziej awaryjny, a
@konoo: W rankingach aut używanych 159 jest plasowana wyżej niż Passaty, Audi czy BMW. To o czymś świadczy. Jakość wykonania też jest na wysokim poziomie. Świetny i piękny samochód za rozsądne pieniądze.
Jeździłeś już? Jeśli nie to przejedź się, gwarantuję, że później nie będziesz już szukał innego auta ;)
@konoo: O benzynowych to się nie wypowiem, bo nie jeździłem. Swego czasu sporo problemów sprawiały jednostki benzynowe w 147 i 156. Słyszałem, że dobre recenzje zbiera benzynowy 1.75 TBI ale był on montowany w 159 bodajże od 2009r. Obecna Alfa dalej jedzie na opinii problematycznych 147/156 i stąd być może cena. Aczkolwiek wiem, że ostatnio sporo szrotów Alf trafiło do Polski - za granicą bezwypadkowe, nie zajeżdżone Alfy trzymają cenę.
@konoo: Najmniej awaryjne są 1.7 TBi. Problem w tym, że jest ich dość mało, a te które są, mają wysoką cenę. Poza tym, montowany był tylko w ostatnich rocznikach. Poniżej 40 tys raczej nie ma czego szukać.
Jeżdżę 2 lata 159 1.9 8v po chipie na 161km - jedyne co mogę narzekac to silnik, ale nie dlatego że się psuje bo jest do tej chwili bezawaryjny. ale dlatego że nie lubię jazdy dieslem szczególnie po mieście- obecnie chce sprzedać i kupić brere lub 159 1.8tbi - jedyna sensowna benzyna . Jeśli raz kupisz Alfę to kupisz następna.
były posiadacz skody octavii 1 , opla merivy i vw passata b6