Wpis z mikrobloga

Tak w związku z ostatnimi wydarzeniami we Francji. Mam znajomego artystę (w Polsce). Nie jest żadnym hehe artystą od robienia kupy i wsadzania w nią krzyża, a bardzo utalentowanym człowiekiem. Kiedyś powiedział mi wprost, że zrezygnował z kilku pomysłów swoich prac, bo bał się, że mogą obrażać muzułmanów. Co dla niego mogłoby się skończyć źle.

Nie jest dobrze.

#oswiadczenie #4konserwy #bekazlewactwa
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aleksander_Newski: Niezła z tobą dyskusja, prawdziwie liberalna. Nie wiem, co w moim pierwszym komentarzu było "fanatycznego", że go usunąłeś. Chyba, ze ubodła cię ironia.

Ad rem: to, co wymieniłeś, nie wygląda mi na poważne zagrożenie dla polskich artystów, którzy mogą wejść w konflikt z Islamem. Szczególnie, że jedna z tych spraw to konflikt wewnątrz kultury Islamu, a inna to pewnie jakiś śmieszny incydent, wymierzony zresztą w Żydów, a nie Polaków.
  • Odpowiedz
Ad rem: to, co wymieniłeś, nie wygląda mi na poważne zagrożenie dla polskich artystów, którzy mogą wejść w konflikt z Islamem.


@ripp1337: To były przykłady zachowań muzułmanów w Polsce. Nikt nie ma gwarancji, że fanatycy nie przyjadą i nie zaatakują go tutaj. Tym bardziej, że często wyjeżdża. Dużo osób tak do tego podchodzi, a po ostatnich atakach jeszcze więcej będzie.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: To w takim razie twój kolega ma leciutką paranoję.Chyba, że naprawdę uważasz, że terroryści muzułmańscy śledzą poczynania jakiegoś no name'a z no name'owego kraju i będą na niego czyhać, kiedy przekroczy granicę "opanowanego" przez nich kraju, jak Niemcy, Francja czy UK.
  • Odpowiedz
@Cheater: Mam zresztą porter od niego, więc jeśli kiedyś pokaże twarz, to wstawię :).

@ripp1337: Może i trochę przesadza. Ale to jego odczucia.

@skywalkergw: Ok. Może. Ale czy ja zmuszam kogoś do wierzenia w to? Po prostu przypomniałem sobie jak mówił mi kiedyś o tym w związku z ostatnimi atakami we Francji. Nie będę go mieszał w cen cały wykopowo-lewicowy syf i ujawniał go. Zobacz ile
  • Odpowiedz