Wpis z mikrobloga

@zerozero7: Osoba wysnuwająca tezę musi ją sama udowodnić.

Twój tok rozumowania jest głupi.

Udowodnij mi, że spiderman nie istnieje. Przecież są komiksy, które potwierdzają, że istnieje tak jak biblia potwierdza istnienie boga.
  • Odpowiedz
Osoba wysnuwająca tezę musi ją sama udowodnić.


@platkiowsiane: Dokładnie. Ateista wysnuwa tezę, że rzeczywistość nie posiada pierwiastka duchowego. Że jest "płaska".
Nie rozumiem, czemu mam podawać dowód na moją tezę, kiedy ateista nie podaje dowodu na swoją tezę (oczywiście, żaden taki dowód nie istnieje). Dlatego takie rozumowanie jest głupie, jak sam powiedziałeś.
  • Odpowiedz
@SamiS: nie, agnostycy nie zajmuja stanowiska. Ateisci zaprzeczaja kazdemu abolutowi, nic poza materie, nic ponadnaturalnego. Nie ma i tyle.

I jest to mega beka z nich, bo nie ma wiekszego sirdolenia niz wojujacy ateizm, i ich rzekomy "racjonalizm". Rycze zawsze mocno.

PS - nie jestem wierzący.
  • Odpowiedz
  • 2
@Krisskow: dlaczego "rzekomy" racjonalizm? Mam wrażenie, że ateiści również w momencie okazania dowodu przyjmą coś jako prawdę. Z tym, że wtedy to już nie będzie "niewyjaśnione", "nadnaturalne" itp.
  • Odpowiedz
@SamiS: Bo jak ktos jest racjonalista to nigdy nie bedzie krecil bieda-beki z wiary bo jest zwyczajnie niepowazny, multum wielkich naukowcow i fizykow moze nie tyle jest katolikami co na pewno nie pokusi sie o teze ze na pewno nie ma nic co mozna okreslic mianem "Boga"

Edit: mowie o wojujacych ateistach
  • Odpowiedz
@Krisskow: nie, to ty sobie taki obraz stworzyłeś żeby wyśmiewać. Zaprzeczanie absolutowi to wojujący ateizm? Przeciez to istota ateizmu, wojujący jest wtedy jak się ludzi zaczyna obrażać i 'nawracać'. Tylko dlaczego to katolicy mają 'misję' szerzenia wiary a ateiści nie mogą sobie szerzyć wiedzy/nauki/racjonalizmu?
  • Odpowiedz
@SH91: Dawkins: " Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
Papież Jan Paweł II stworzył więcej."
  • Odpowiedz
@SH91: wtf? chyba nalezy sie douczyc pewnych rzeczy - Bog jest jeden, chodzi tu o kwestie rytualow, zasad postepowania itp. Koran muzulmanow, Biblia chrzescijan i Tora zydow mowia o tym samym Bogu, Koran wrecz mowi o tym wprost, ze chodzi w nim o sprowadzenie Boga zydow i chrzescijan do Arabii
  • Odpowiedz
Mireczki, jak śmiecham z argumentu że xD "nie potrafisz udowodnić że nie ma Boga więc nie możesz mówić że go nie ma" xD
A czy ty potrafisz udowodnić że gdzieś w galaktyce Andromedy nie lata kibel pełen gówna? Nie? Więc istnieje prawdopodobieństwo że istnieje, co najzabawniejsze większe niż na istnienie Boga.
Nawet dowód z nieprawdopodobieństwa którym chetnie posługują się pseudointelektualiści(że nieprawdopodobne że świat nie został stworzony) przemawia za tym że tym bardziej
  • Odpowiedz