Wpis z mikrobloga

@lukaszkansy: ależ oczywiście że są głupie pytania! Na przykład:
"Czemu lubisz jeść gówno?"
Poza tym że pytanie obarczone jest błędem podwójnego pytania(zakłada że adresat spożywa fekalia) a na dodatek ludzie jako gatunek raczej ich nie spożywają o czym wydaje mi się - wie każdy niezależnie od kultury w jakiej się wychowuje czy edukacji jaką pobrał. Więc takie pytanie w moim odczuciu jest po prostu głupie
  • Odpowiedz
@SH91: Czemu ateiści mają bekę tylko z chrześcijan (a w większości z katolików)? Taki trochę #gimboateizm.
Poza tym, ogólnie rzecz biorąc, większość religii monoteistycznych (judaizm, chrześcijaństwo, islam), wierzy w tego samego Boga. Jak go nazywają (Jahwe, Bóg, Allah) to już sprawa drugorzędna. Założenia są w wielu sprawach podobne.
  • Odpowiedz
@TheBobolo: beka? Raczej przerażenie. Religia to jedno z największych zagrożeń cywilizowanego świata.
Tylko religia potrafi sprawić że dobry człowiek robi zle rzeczy
  • Odpowiedz
@PipBoy13: Czemu mówisz takimi absolutami? Moim zdaniem czynienie zła nie ma kompletnie związku z religią, ani z niczym innym (płeć, rasa, orientacja seksualna). Jak ktoś jest #!$%@?, to będzie nim, nieważne, w co wierzy, ani jakie ma poglądy.
Jakieś przykłady, że "Tylko religia potrafi sprawić że dobry człowiek robi zle rzeczy"?
  • Odpowiedz
@TheBobolo nie wiem dlaczego porównujesz uwarunkowania genetyczne do światopoglądu.

Analizując na pierwszy rzut chrześcijaństwo i historie którymi dzieci są molestowane psychicznie od małego. Oprę się na Biblii:
Księga Rodzaju: Bogu przestali podobać się ludzie więc potopił wszystkich poza jedną rodziną
Rola kobiet na podstawie zniszczenia Sodomy i Gomory - lot wydaje do zgwałcenia swoje córki dziewice by ochronić anioły(przez co nazwany jest człowiekiem wielkiej prawości)
Abraham(założyciel trzech wielkich religii monoteistycznych) wykorzystywał swoją żonę Sarę jaki prostytutkę dla własnych
  • Odpowiedz
@PipBoy13: Ok, po kolei, bo trochę się zapędziłeś. Co do Starego Testamentu, to faktycznie, jest tam wizerunek groźnego Boga i osobiście nie do końca jest tam dla mnie wszystko jasne, z niektórymi rzeczami się nie zgadzam, ale wg mnie najważniejsze fragmenty (cała historia zbawienia) są w Nowym Testamencie.
Fragment, który przytacza, może brzmi trochę niefortunnie. O co tu chodzi? Czy Jezus podważyłby czwarte przykazanie (Czcij ojca swego i matkę swoją)?
  • Odpowiedz
@tony_soprano: nie zrozumiales. Zaprzeczanie absolutowi to ateizm, ktory porownalem do agnostycyzmu i wyjasnilem roznice koledze, z3 agnostycy nie zajmuja stanowiska a ateisci zajmuja. Nie powiedzialem ze to juz wojujacy ateizm

Wojujacy ateizm to krecenie bieda-beki
Pociski i rzekomy racjonalizm ateistow, ergo ich wyzszosc nad katolikami-ciemniakami. Co jedt absurdem oczywiście. Szerzenie nauki i racjonalizmu w opozycji do katolockiej wiary? O boze ale prychlem. O fides et ratio slyszal? Bo KK ma
  • Odpowiedz
@Krisskow: super, najpierw oskarzasz mnie o nie zrozumienie po czym sam nie rozumiesz mojego posta i nazywasz mnie ignorantem. Nieźle. Nabijasz się z tego ze niektórzy ateiści są wojujacy, tylko ze uzywasz do tego stereotypowego obrazu ateisty jednocześnie utrzymując ze stereotypowy obraz katolika ciemniaka jest kłamstwem.
  • Odpowiedz
@tony_soprano: jak widze fanatykow katolickich to też ich cisne. Ale tego postu nie zalozyl katolicki fanatyk tylko wojujacy ateista

Stereotypowy obraz katolika ciemniaka i ateisty racjonalisty moze i istnieje ale jest bekowy i nie podpisze sie pod nim na pewno. Problem w tym ze dzisiaj po katolikach sie raczej trzaska bez opamietania i często w biedny sposob, w ogole po wierze bo jakis biolog zrobil z tego mode dla wannabe
  • Odpowiedz
Ateista wysnuwa tezę, że rzeczywistość nie posiada pierwiastka duchowego.


@zerozero7: Oczywista bzdura.
Ateista twierdzi tylko, że nie istnieje Bóg, który jest wszechmogący, stworzył świat, osądza ludzi po śmierci itd. itp. - dodaj tu wszelkie inne atrybuty, jakie Bogu (czy bogom, bo nie wszystkie religie są wszak monoteistyczne) przypisują jakiekolwiek religie.
Stwierdzenie, że nie ma żadnej istoty "wyższej" wcale nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem o braku pierwiastka duchowego.
Mylisz ateizm z
  • Odpowiedz