Wpis z mikrobloga

Mój różowy będzie wymieniał telefon. Chcę jej zaproponować coś z windowsem, bo choć sam jestem z bojówki androida to ona z netu nie korzysta itd. a chcę żeby telefon chodził płynnie nawet po jakimś czasie. Cena - do ok. 600 zł.

Upatrzyłem jej 3 modele póki co:
1. Lumia 535
2. Lumia 630
3. Lumia 635

Dobry będzie któryś z nich? A może coś innego polecicie?

#bojowkawindowsphone
  • 20
@weeman: Niby 535 wymiata, ale to jest nowy telefon, czytając trochę na forum WM mam pewne wątpliwości.
Nie podoba mi się to że nie ma clearblack, zdjęcia nadal cyka słabe, mimo że dodali diodę. Nie nagrywa filmóf HD, ma tam jakąś swoją rozdzielczość. Chyba jeszcze nie ma aktualizacji, przez co dotyk może być problematyczny. Duży wyświetlacz i 1 GB RAM jest spoko... a jak jest z baterią? nie mam pojęcia. Ktoś
@weeman: Nie bierz tego za pewnik, ten telefon jest na tyle nowy że trudno znaleźć jakąś porządną recenzję.
Myślę że trzeba się pogodzić z nocnym ładowaniem.

W L63X bateria będzie trzymać 1,5 dnia, więc też raczej nocne ładowanie
@weeman: mnie interesowała by nokia która nie istnieje czyli:
Wyświetlacz: 4,3-4,5 (najlepiej amoled lub odmiana oled'a) rozdziałka max 960 x 540
Procek: 1,4-1,5 dual core starczy
RAM: 1GB ewentualnie nie wiem jak sobie radzą windy z 512mb jeśli nie ma problemu to mogło by być.
Aparat: 8MPix w miarę przyzwoity (teraz mam 5)
Audio: przydał by się przyzwoity przetwornik audio, ale nie koniecznie jeśli podbije cenę.
HDD: 8GB + i slot
@kwaz1: no ja korzystam z androida, a tam są trochę inne wymagania sprzętowe, także przerażają mnie tak niskie taktowania i ilość ramu w telefonach ;D ale widzę po znajomych, że to mega płynnie śmiga, dlatego właśnie mnie zainteresowały ;) sam bym może się kiedyś skusił, gdyby nie mało aplikacji na rynku
@weeman: na tym sprzęcie co napisałem zamula, 4.1.2 praktycznie z miejsca potem miałem CM 4.4.2, RR mod i teraz dziś będę zmieniał na PA Crystal czy jakoś tak. Ten RR najlepiej działał niestety po 3 miesiącach zaczął zamulać a teraz ma 1min zwiechy. Nie instalowałem dużo aplikacji, i tak to nic nie dało. Zastanawiam się nad powrotem do 2.3, a jak nie to windows. Android ma wadę genetyczną, którą jest java.
@kwaz1: No ja obecnie mam HTC One M8 i po pół roku dalej chodzi jak nowy, ale cena za telefon ogromna. W Lumiach podoba mi się optymalizacja systemu - tanio i stabilnie
Chyba jeszcze nie ma aktualizacji, przez co dotyk może być problematyczny.

L535
@barwus: jest aktualizacja, ale dalej trochę słabo z multitouchem. Bateria trzyma jakieś 36h na dual simie + internet i 3h muzyki ze słuchawek
@barwus: kupiłem 3 sztuki xD
No nie mam porównania do innych windowsphone, czasem mi się robi dwuklik przy pisaniu na klawiaturze. I nie wiem czy to przez dotyk czy przez moją nieudolność. Multitouch dwa palce działa spoko, dopóki nie zbliży się palców do siebie za blisko.