Wpis z mikrobloga

siemanko, z tej strony sonytoprano najlepszy gracz i trejder na świecie w jarocinie.

więc tak, wypiszę w punktach co i jak robić (jak ja robie) bo inaczej mi się nie chce, tak będzie chyba najłatawiej. nie, nie będzie to od A do Z tylko ogólnie jak mi się przypomni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeżeli chcesz zarobić na trejdach a nie stosowałeś się do tego co napiszę, to słaby z ciebie bystrzak xD

1. najważniejszy i jeszcze bardziej ważny punkt to - Z GÓWNA BATA NIE UKRĘCISZ. jeżeli masz ze 2 euro albo nawet i 3 klucze to nie rezygnuj po kilku godzinach trejdowania i wysyłania ofert "aaaa skąd inni biorą takich idiotów, ja tam nie mogę nic znaleźć" z takim zapałem, to lepiej odpuść bo tylko ludzi denerwujesz :) mając 5 euro i zarabiając 30 centów to naprawdę zawsze zarobek, kilka trejdów i klucz do przodu ale nieee lepiej wypłakać się na mirko xD

2. omijaj szerokim łukiem wszystkie trejdy typu quick sell/buy za 70/80% nawet sobie nie zawracaj głowy takimi ludźmi bo trzeba być totalnym ignorantem żeby sprzedać coś tak tanio skoro rynek daje nam 85%. poza tym ci ludzie czekają po tydzień aż ktoś z zablokownym rynkiem napisze do nich i zarobią jeden klucz, także na pohybel takim gościom.

3. staraj się unikać typowych trejderów. jeżeli wchodzisz na kogoś profil i widzisz, że ma 48 stron kluczy drugie 60 itemów (przykłady, nie pytajcie a czy jak ma 20 to trejder xD dżizas) to bardzo rzadko na nim ugrasz, za to na kimś komu zależy na skinie bo ma kilka gównoskinów i chce zamienić na jeden fajny to są duże szanse powodzenia. mimo wszystko takich ludzi jest ogrom i można łatwiutko coś wytargać więcej.

4. oczywista oczywistość - przy kupnie nie zwracamy uwagi na naklejki, wygląd czy nejmtagi (NIGDY! nawet jak to holo ibp za 90ojro, a no i zwracamy uwagę tylko przy asimowach ale o tym później) więc nigdy prze nigdy nie zapłaćcie komuś więcej bo jego broń ma fajne nalepki i się świeci jak psu jajca. jak już ją dostaniecie to oczywiście na lougne piszecie, że ma super stikery z katowic, zajebisty nametag "AWPinion about you" albo dużo niebieskiego czy minimal look wear i bierzecie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5. wysyłanie ofert steam, to chyba daje nam najwięcej ale też najbardziej #!$%@? i jest czasochłonne :( otóż nie pisz na lougne ludziom - 45k 28k 5k - NIE. piszesz takiemu a on i tak ci odpisze, że nie i głupek będzie czekał w nieskończoność na tyle kluczy ile uważa za słuszne. wyślij mu oferte na steam, dzieli go wtedy jeden klik od dostania kluczyków i ma to pod ręką. to naprawdę działa bo często na tym lepiej wychodzę. #januszemarketingu

6. NIE TARGUJ SIĘ. jeżeli ktoś cie dodał i zaczyna pisać, to niech sobie pisze. jeżeli za pierwszym razem nie złoży satysfakcjonującej cie oferty - olej go (ale nie kasuj z przyjaciołów). jak mu zależy na skinie to sam z siebie napisze ulepszając oferte, wiadomo przecież, że każdy zaczyna od najniższej oferty w targowaniu, prawda? jak tego nie zrobi to pies go #!$%@?ł, nie ten to następny.

7. cierpliwość, to do punktu numer 6 ale napisałem osobno coby więcej było iksde

8. składaj rozsądne oferty, lepiej zarobić kilka razy jeden klucz niż czekać dwa dni i zarobić ich trzy. #!$%@? mnie strzela jeżeli wystawiam jakiegoś taniego bayoneta za 87euro a przychodzi gostek i pisze 29k przychodzi drugi i pisze 25k. jeśli przychodzi ktoś 36kluczami to już wiem, że on chce ten nóż i coś z tego może być. także nie skąpcie, powoli do przodu!

9. kupujcie skiny za klucze a kupione skiny sprzedawajcie za skiny. zasada jest taka, że w kluczach NIGDY nie dostaniesz 100% ceny. #!$%@? wiem czemu tak jest, no ale jest i trzeba z tym żyć. co nie zmienia faktu, że jeżeli coś kosztuje 30 euro to masz próbować sprzedać za 13 kluczy - nie. 14 minimum! natomiast jak wymieniasz skina za kilka mniejszych to w 90% się nadpłaca. prosty przykład: masz skina za 31 euro na lougne nie wyciśniesz z niego 15 kluczy tylko 14 ale ktoś Ci da za niego 33 euro w skinach, sprzedajesz na rynku i masz swoje upragnione 15. morzna?

10. na czym łatwo zarabiać? ja cały czas obracam asimowami czy to m4 czy awp, bez różnicy. na asimovy jest hajp odkąd wyszły i każdy chce mieć asimowa nawet gdy na mirko piszę, że asiimov to kupa i #!$%@? to i tak na pewno nim gra. w asimowach patrzy się tylko i wyłącznie na wygląd, spokojnie piękną wersje bs można kupić za 15 a sprzedać za 16 w kilkanaście minut. jak widzicie jakieś plamki kropki itp to nie bierzcie (bo o tym, że asimowy należy sprawdzać w grze to chyba nie muszę pisać prawda? no ja myślę) czym wcześniej niż asimowy? ja robiłem biznes na wastelandach ft. kupowałem na lougne za 10 kluczy a na rynku szły po 24 euro więc sprzedając miałem chyba na 10 kluczy i 95 centów w kieszeni.

11. SZUKANIE OKAZJI NA RYNKU, tak, to naprawdę się opłaca. nie raz udawało mi się kupić za 16 euro blue laminata ze startrekiem który na lougne chodzi po 9 kluczy bo ktoś wystawił 3 euro taniej. trzeba ogarnąć sobie jakie skiny są najchodliwsze i co jakiś czas po prostu zerknąć a jak coś jest to kupić. wiadomo, że ak/m4/awp to skiny które każdy chce mieć. nie zawracajcie sobie głowy jakimiś pistoletami czy innym gównem typu famas czy aug (no chyba, że się opłaca, ale to już sami musicie użyć matematyki bo jak ktoś wystawi digla kosztującego 8 euro za 6 to od razu masz profit nawet na rynku sprzedając, także use ur brain)

12. handlowanie z kilku kont steam (dla maniaków jak ja xD) otóż chodzi o to, że jeżeli masz 13 kluczy w eq a na lougne napisałeś, że kupisz jakiś tam skin za 12 to 99.9% ofert które przyjdą to będzie właśnie ten skin ale za 13 bo pedryle widzą, że masz 13 i myślą "a #!$%@?, spróbuje za 13, przecież ma 13 to czego się pruje" ja zrobiłem tak, że na jednym koncie mam zawsze 27kluczy i skupuje nim awp asiimovy ft, jak miałem full kluczy to nikt nigdy nie wysłał oferty za 27 tylko nawet niektórych ponosiło za 30 bo przecież ma super naklejki i wygląd fn (#!$%@?, że ft wygląda kazdy praktycznie tak samo i nikt nie zwaraca uwagi na jedną ryske) oczywiście można na jednym koncie to robić, ale jest trudniej bo trzeba pozbywać się kluczy wystawiając je na rynek żeby nikt nie wysyłał zawyżonych dla was ofert. mi tak jest wygodniej, a i człowiek mnie się #!$%@? :)

13. jeszcze raz o rynku bo mi się przypomniało jak handlowałem właśnie wyżej wspomnianymi rebelami, asimowami czy innymi case hardendami, nic nie piszę o tych mniejszych skinach za 5 czy 10 euro bo już po prostu nie pamiętam, tyle tego przerobiłem, że szok a jak wiadomo rynek zmienia się z godziny na godzine i samemu se trza liczyć. a więc np takich okazji jak kupienie za 10 kluczy rebela i sprzedanie za 20.90 na rynku czy asimowów kupienie za 27k a sprzedanie za 63.80 bo po tyle schodziły dawało mi instant 28k i nawet nie czekałem, aż ktoś zaoferuje mi 29 na lougne albo więcej w skinach tylko po prostu sprzedawałem, trza działać i w tańcu się nie #!$%@?ć. z mniejszymi broniami też tak można robić, o 16 skin jest za 6 euro a o 17 już za 7.20 trzeba być uważnym. nie kupujcie nigdy np skina za 10 kluczy gdy jego cena na markecie to 22, dlaczego? a no dlatego, że nie masz pewności iż cena znowu urośnie, to je market tego nie pomalujesz. jak by była w tym momencie za 23.90 to od razu się bierze bez zastanowienia bo rynek daje nam profit.

14. co ja pisze to wy nawet nie xD

15. NIE DAJCIE SIĘ ZROBIĆ W #!$%@?, zawsze sprawdzajcie po naciśnieciu przycisku redi przez drugą stronę jakie skiny włożył, skamerów jest miliard osiemset i próbuja wszystkiego.. oferuje ci awp redline mw a wkłada ft "bo może się nie skapniesz"

16. na lougne jest wspaniała szukajka w którą wpisujesz nazwe skina i szukasz co po ile stoi (oczywiście nie wchodzisz na oferty #!$%@? kłikselerów, tylko normalnych ludzi - nie trudno odróżnić) ogarnięcie marketu i cen skinów w kluczach to bardzo przydatna rzecz.

17. kupujesz klucze? kupuj je w grze bo są po 1.99!!!!!! znam przypadki, gdzie ludzie kupują klucze na rynku po 2.30.. mając miliony se możesz pozwolić, ale majac 6 euro na rynku kupisz 2 klucze a nie 3. jestem pewien, że nie jeden z was kupił na rynku xD

18. MATEMATYKA I KALKULATOR ŁINDOŁSOWY SĄ U MNIE OTWARTE 24h. polecam! do tego warto sprawdzać od razu jeśli dostajecie zapłate w skinach co ile jest warte sprawdzając za ile sprzedacie to na rynku. jak? jak najszybciej, klikasz byle co w eq (może być skrzynka za 0.02) wpisujesz np 11.75 i pokazuje ile dostaniesz. (bo jak juz wyżej wspominałem chyba 10 razy pisząc wszystkie punkty - rynek wbrew pozorom opłaca się w #!$%@? i możecie se mówić co chcecie, ale ja z rynku zarobiłem więcej niż z trejdów w ostatnich dniach)

19. już żałuje, że nie będe mógł czegoś edytować bo mi się przypomni, może dopisze w komciach. w nocy jakoś miałem chyba tego więcej (,)

20. jeśli siedzisz na lougne, kasuj trejdy i zakładaj nowe. te bump zbyt długo trwa i trzeba sobie odświeżać samemu zakładając nowego trejda. jak już masz więcej pinionszków to wiadomo nie trzeba bo itemów automatycznie jest mniej, ale biedaków jest najwięcej to i trzeba najczęściej odświeżać.

21. STANOWCZOŚĆ, MYŚLENIE, MATEMATYKA.

to by było na tyle, przeczytałem to wszystko i chciałem ctrl + a nacisnąć i zara potem backspace bo przecież to taka oczywista oczywistość wszystko, że jak ktoś coś z tego wyniesie to się ździwie. ale obiecałem dwa razy, to mata i się cieszta.. pytania można zadawać w komentarzach jeśli ktoś czegoś nie kuma ale na żadne "mam 4.85 euro, sony prosze pomusz mi w wyborze obrazka na którym zarobie na początku" nie odpowiem. bo jeżeli nie ogarniesz sobie sam od początku rynku, lougne i jak to wszystko działa to nic z ciebie nie będzie potem i będziesz szedł na łatwizne pytając.

dla wszystkich tych którzy mówią, że się nie da i trzeba mieć farta do debili - trzeba samemu nim być żeby się nie udało :)

#csgo #csgolounge #januszerynkusteam

  • 58
"aaaa skąd inni biorą takich idiotów, ja tam nie mogę nic znaleźć" z takim zapałem, to lepiej odpuść bo tylko ludzi denerwujesz :) mając 5 euro i zarabiając 30 centów to naprawdę zawsze zarobek, kilka trejdów i klucz do przodu ale nieee lepiej wypłakać się na mirko xD


@Sony_Toprano: dopiero zacząłem czytać a już szanuję.
@Sony_Toprano: Ostatnio kupiłem M4A1-S Krwawy Tygrys FN + sticker Navi Colony 2014 za 1,19€ kiedy bez naklejki chodzily po tyle samo i chcialem coś na tym zarobić i tutaj 2 pytania, jeżeli naklejka kosztuje w sklepie ~0.90€ to czy o tyle podnosi się wartość skina? I jak szybko sprawdzać wartość zaoferowanych skinów bo robie to tak wolno, że pytali czy w ogóle jestem. Aha i na moim dealu zarobiłem 8 centów
@ZoNKeR: takie naklejki nie dodają nic wartości. można zawzse na rynku wystawiać za troche więcej, bo oczywiście są ludzie którzy szukają danego skina do gry i chcą mieć naklejke więc kupią. a jak szybko sprawdzać? odpalasz market w drugiej zakładce i wpisujesz nazwe skina.. 3 sekundy żeby sprawdzić co po ile chodzi :) ps 8 centów z 1 euro to jak 80 centów z 10 xD zawsze do przodu
@Arcyksienciuniu: Jako, że sam zaczynałem od takiej kwoty to poradzę Ci żebyś celował w Five-sevena case hardened field tested. Możesz za 1 klucz wyhaczyć takiego z dużą ilością niebieskiego i sprzedać chociażby za 3. Powoli do celu, ja tak robiłem.

Also do wszystkich, "mw wygląda jak fn" sprawdza się nie tylko przy asiimovach. Również przy innych skinach typu m4a4 radiation hazard, noże, case hardenedy i wiele wiele więcej. Asiimov jest jednak
@ZoNKeR: Naklejki nic nie dodają wartości, na csgolounge jak obstawisz czystego skina to czasem ci wróci z trzema naklejkami i jest warty tyle samo, ewentualnie możesz za niego wyciągnąć więcej na jakimś serwie jak ktoś jest np fanem VP i widzi że ty masz obklejoną broń tymi naklejkami.
@softenik: toć napisałem chyba, że o wyglądzie można pisać nawet w przypadku nitro nawet. ludzie łykają jak pelikany :D a co do wszystkich case hardendów to na tym też spory biznes się robi aczkolwiek trzeba znaleźć po prostu kogoś kogo interesuje dany patern. sam jakiemuś mirkowi sprzedałem ak case mw za 16 kluczy albo 17 już nie pamiętam. bo mu się podobał a warty był mniej :P