Wpis z mikrobloga

Strony, strony strony...!

Po pierwsze: @bonzaizrobił fajną stronkę, gdzie wszystkie rysunki z tagu łądują się automatycznie:

http://365rysunkow.osiemsiedem.com/

Pamiętajcie, by pisać formułkę x/365, aby ułatwić zadanie;)
Na stronie mamy spis osób, które działają pod tagiem, ich poziom wypełnienia haseł w porównaniu do dni wyzwania, oraz statystyki, co jest zajebistą rzeczą, bo ładnie pokazuje ogrom wyzwania - 312 osób, masakra :D Wyobrażacie sobie, ile to będzie rysunków pod koniec roku? :D

Po drugie: FB. Dla tych którzy lubują tą formę social media, oraz dla tych, których branża wymaga, by posiadali fanpage:

https://www.facebook.com/365rysunkow
wraz z wydarzeniem, cobyście mogli swoich znajomych kłuć po oczach ;)

W tym miejscu małe ogłoszenie: jeśli posiadacie swoje rysunkowe fanpage, uprzejmie proszę, byście również za ich pomocą polubili stronkę wyzwania - ja dam lajki zwrotne, tak, by te FP pojawiały się w lajkach strony 365rysunków (tak, atencja i miłość!).
Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądało z wrzucaniem rysunków na FP (jakby nie patrzeć, mamy już 3 miejsca gdzie są wrzucane) ale z pewnością będą linki do bloga i przeklejane notki;) Jeśli macie też jakieś ciekawostki i chcecie się podzielić nimi na FP, również mogę je wrzucić na stronę jako admin :)

Po trzecie, padła propozycja, aby zrobić Zadanie Specjalne Zbiorcze - w tym miejscu poddajemy tą sprawę dyskusji ;) - mianowicie, zrobilibyśmy listę osób, które się chca tym pobawić i narysowalibyśmy wspólnie komiks. Wygląda to tak: ja rysuję jeden kadr, który będzie rozpoczynał, następna osoba z listy dostaje ten kadr, dorysowuje swój, potem przesyła do następnej osoby. Zadanie byłoby zamknięte (ale np raz na miesiąc pokazywalibyśmy "odcinek") i uwaga, nie miałoby scenariusza. Tak, totalna samowolka, jak ja zacznę od zdania "a gdyby tak.." to następna osoba może sobie popłynąć z wyobraźnią. Tak powstałby najbardziej epicki pasek komiksowy na wykopie. Tego typu wyzwania wielokrotnie pojawiały się na różnych forach, to całkiem stara zabawa internetowa, ale my byśmy wynieśli to na wyższy poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(ciekawostka, na jednym forum literackim na którym siedziałam, jak zaczęli to po roku nie skończyli i powieść miała tak conajmniej pięć grubych tomiszczy i pisało ją jakieś 10-15 osób)

#365styczen #365rysunkow
  • 27
  • Odpowiedz
@trzykropek: w tym samym modelu corocznie bizuteryjki zglaszaja sie na WOŚP. Jedna zaczyna robic naszyjnik, kazda doklada sie z jakas czescia i potem sie to sklada i na aukcje. Sa zabawy forumowe tego typu. Jak wspomnialam na jednym forum dla domoroslych pisarzy mielismy opowiadanie zbiorowe, co sie do pieciu tomiszczy rozroslo. Rysunkowe kojarze, ale nigdy sie nie przygladalam wiec nie pamietam stron:)
  • Odpowiedz