Wpis z mikrobloga

@AncyMoon: dzięki za odpowiedź :) Jeszcze tylko kwestia zamówienia tego w jednym sklepie, żeby mi to od razu złożyli. Polecasz coś? Z opinii przeczytałem, że pod względem cen komponentów to morele dają radę, tak samo x-kom. No i składają wszystko do kupy :)
@pro666full:
Ponadto:
-Nie bierz Haswella, bo one mają kijową pastę termoprzewodzącą pod IHS'em (co sam potwierdzam, bo mam 4770K i nawet z Noctuą NH-D14 ciężko pójść wyżej niż 4.4GHz), bierz Devil's Canyon 4690K, ponadto będzie lepiej współgrał z nowszym chipsetem Z97
-Jeśli jest opcja, to dołóż do karty, bo to od niej w grach najwięcej zależy, możesz nawet dać jakiś tańszy RAM. Więc nie bierz jakiejś słabej wersji, tylko jakiegoś dobrze
@pro666full: A myślisz, że nie dasz sobie rady przy składaniu? Czy nie masz czasu? Bo to całkiem fajna zabawa, jak przy rozpakowywaniu prezentów a i wiesz co gdzie wpinasz przy okazji. Ja osobiście sprzęt kupowałem z techplanet, na morelach obudowę (bo był odbiór osobisty w netpunktcie i miałem blisko, chociaż tachanie 13-kilowej obudowy przez pół Ursynowa było nie lada atrakcją ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Na x-kom wiele
@tellet: Chodzi o ten procesor, tak? http://www.x-kom.pl/p/201146-procesory-core-i5-1150-intel-i5-4690k-350ghz-6mb-box.html
Z tego co widzę, to praktycznie nie ma dużej różnicy cenowej co do tego wybranego przeze mnie to go zamienię.

Co do karty graficznej to zdaje sobie z tego sprawe, że gtx 760 nie będzie długo na topie, najlepiej poczekałbym sobie do premierę 960 :p No ale, jak na razie nie mogę sobie pozwolić na wydatek większy na karte niż 800zł, bo i tak
@pro666full: To możesz jeszcze zrobić tak- pomęczyć się przez chwilę na integrze procesora, bo gtx 960 ma wyjść w Q1 2015, ponadto teraz drogi jest dolar, więc analogicznie ceny idą w górę. Po co wydawać kasę na przejściowe rozwiązanie, skoro można poczekać i kupić coś, co starczy na dłużej.
@pro666full: Ale to jest referent - najbardziej biedackie wersje z najbardziej biedackich, tyle że nVidia nie sprzedaje/sprzedaje śladowe ilości kart pod swoim znaczkiem. Na morelach pewno nie zmienili ceny bo i tak nikt nie kupuje- produkt widmo, zresztą porównaj sobie ilość komentarzy pomiędzy tą, co wstawiłeś, a tą co Ci podesłałem.
Ponadto ten Gigabyte ma chyba najwyższy zegar z grupy + tu masz testy od purepc.pl (nie są przez nikogo sponsorownani)
@Jurigag: 3 stówy taniej za jakąś używkę z allegro? W dodatku nie podał czemu sprzedaje, tylko standardowo wepchnął tony informacji które nikogo no interesują. Jedyna elektronika jaką ten gość sprzedaje, reszta to torebki. Chce opchnąć 8 sztuk - stawiam że to coś wcześniej kopało u jakiegoś górnika...
@tellet: wiadomo że kopało, około 3-4 miesięcy bo karty są z marca 2017 a te aukcje już są od wakacji od tego gościa, z 30 sztuk miał na początku, ale gwarancja jest do 2017 do marca także o co chodzi ? 3 stówy taniej więc za wydajność 15-20% większą od gtx 760 warto wziąć imho