Wpis z mikrobloga

No proszę, człowiek się uczy całe życie. Niby większość grubasów jest w sporej mierze odpowiedzialna za swoją wagę, a tu się okazuje, że jednak można być grubym z uwarunkowania genetycznego.

Za Wikipedią:

Zespół Pradera-Williego - Na obraz kliniczny choroby składają się niski wzrost, upośledzenie umysłowe, niedorozwój narządów płciowych (hipogonadyzm) oraz otyłość spowodowana mniejszym niż u zdrowych ludzi zapotrzebowaniem energetycznym przy jednoczesnym ciągłym niepohamowanym uczuciu głodu. Uważa się, że zespół Pradera-Williego jest najczęstszą genetycznie uwarunkowaną przyczyną otyłości.


Jakkolwiek lubię czytać i trochę interesuję się dziwnymi chorobami i ludzkimi przypadłościami, tak takiego powodu otyłości nie znałam. W skrócie - to musi być serio przesrane ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#zdrowie #ciekawostki #bekazgrubasow #dziwnechoroby
  • 11
@matra: kulturyści dzielą ludzi na typ budowy ciała, ektomorfików(chudych), mezomorfików i endomorfików, taki endomorfik porównując do ektomofika jesli nie ćwiczy to jest zawsze grubasem xD
@anonim1133: oczywiście, że jest, choćby niedoczynność tarczycy czy Zespół Cushinga, ale to są rzeczy, z którymi mając odpowiednie środki i świadomość można walczyć z powodzeniem, a tutaj wychodzi na to, że stwierdzenie 'jestem gruby i nic na to nie poradzę' nabiera serio innego znaczenia.
@looklikelance: no to akurat wiem, ale mówimy o otyłości, a nie każdy endo=otyły.

@maozol: wyobrażasz sobie życie w ciągłej potrzebie jedzenia i niemożności jednocześnie? Bo ja nie.
Zresztą gówno wiem o tej chorobie, nie wiem jak i czy w ogóle można walczyć z powodzeniem z takim nieustającym głodem.
@matra: nie nabiera xD widziałaś dane epidemiologiczne? częstość występowania w Europie wynosi ok. 1-30000/40000 urodzeń. W zeszłym roku urodziło się jakieś 180tys. dzieci czyli przeliczając urodziło się 4-5 dzieci z z. Pradera w Polsce
@plazma: patrzenie na niego? przebywanie w jego pobliżu? jego promieniowanie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@eltiven: nabiera - w przypadku tej konkretnej choroby, a nie w przypadku wszystkich grubych. A ile jest urodzeń na świecie czy w samej Polsce to już inna sprawa, ja mówię tylko o tym schorzeniu.
@matra: Biorąc pod uwagę poniższe, to chyba otyłość jest rzeczą która jest najmniejszym zmartwieniem takiej osoby.

na obraz kliniczny choroby składają się niski wzrost, upośledzenie umysłowe, niedorozwój narządów płciowych


Poza tym większość grubasów to osoby całkowicie zdrowe, a są grubi bo żrą za trzech i dają sobie wmówić przez innych grubasów że tak jest ok i że to jest piękne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
niski wzrost, upośledzenie umysłowe, niedorozwój narządów płciowych (hipogonadyzm) oraz otyłość


@matra: Myslisz, że przy tych objawach to kogoś obchodzi czy ta osoba jest gruba czy nie? Podejrzewam, że i pacjent nie jest specjalnie tego świadomy.