Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam nad pewną rzeczą w temacie kradzieży samochodów:

Dlaczego, nigdy, w żadnym rankingu TOP kradzionych nie występuje żaden model BMW? Przecież na tak popularne modele jak E46, E39, E60 teoretycznie mogliby się kusić - rynkowo jest to warte podobnie jak kilkuletnie auta topowo kradzionych marek, w częściach tym bardziej. Jest jakieś logiczne uzasadnienie?


Na dowód tabela z 2013r.

Marka Liczba sztuk
VOLKSWAGEN GOLF 991
VOLKSWAGEN PASSAT 681
AUDI A4 677
AUDI A6 343
AUDI A3 289
SEAT LEON 272
VOLKSWAGEN TOURAN 262
HONDA CIVIC 251
FORD MONDEO 250
TOYOTA COROLLA 247

Tabela 2012r.:

Marka Liczba rejestracji
VOLKSWAGEN GOLF 1128
VOLKSWAGEN PASSAT 915
AUDI A4 690
AUDI A6 332
HONDA CIVIC 306
FIAT CINQUECENTO 303
SEAT LEON 272
SKODA OCTAVIA 271
AUDI A3 270
VOLKSWAGEN TOURAN 269
FORD MONDEO 216
TOYOTA COROLLA 210
VOLKSWAGEN POLO 207
FIAT PANDA 182

#bmw #prawilnebmw #motoryzacja #samochody #kradziez #policja #zlodzieje #rozkminy
Pobierz nodikv - Tak się zastanawiam nad pewną rzeczą w temacie kradzieży samochodów:

Dlac...
źródło: comment_K6yBYGeef8cIyiaJ5Q4ISSYdWHKnOJ5q.jpg
  • 24
@specyfik: @looklikelance: Też o tym myślałem, ale się z tym nie zgadzam. Po ulicach jeździ więcej BMW z przedziału 2000-2010 niż Seatów Leonów, VW Touranów (!) czy Corolli.

A najwięcej to jeździ właśnie E46, E39 i E60. A to nie są auta rzucające się w oczy bo jest ich serio od cholery.
@hartem: Może fani motoryzacji mieli dość tych niebezpiecznych puszek na drodze i się zmówili. Swoją drogą (bo faktycznie są tańsze niż dobry rower) to jest na podobnym poziomie bezpieczeństwa co rower.
@mirkowypok: To może mieć jakiś sens - dobry trop! Chociaż z drugiej strony najpopularniejsze samochody typu Golf czy Passat (przez ich liczbę) też powinny nie być kradzione bo im więcej aut danego modelu tym więcej rozbitków.
@Pawel4freak: @nodikv: no tak... ale te auta z rankingu też są popularne... ja mam dwa Focusy '99 i '08 i to jest strasznie popularny model... i też go tu nie ma, co wcale nie oznacza że nie jest na kolejnym miejscu......... BTW mnie zastanawia gdzie są Laguny, takie chodliwe części przecież XD
@Mateusz15936: A co mu po otworzeniu? Rzadko kto wie, ale nawet 20 letnie bmw.ma ukrytą opcje odpalania po wpisaniu kodu, niby drobiazg, ale złodzieje o tym wiedzą i nie będą ryzykować. Po za tym z tą minutą na otwieranie - za dużo filmów się naoglądałeś :-P Oczywiście można wybić szybę, ale.. we wspomnianym e39 często były podwójne szyby, których 13-latek na pewno nie da rady zbić. Ani nawet 16-latek.
nawet 20 letnie bmw.ma ukrytą opcje odpalania po wpisaniu kodu


@yakuza105: Cholera, to moje jest chyba starsze niż 20 lat ;) A tak poważnie, to nie było czegoś takiego jak kod do wpisania w opcji fabrycznej w żadnym modelu BMW, który znam. A znam większość ;)

we wspomnianym e39 często były podwójne szyby


@yakuza105: Były bardzo rzadką opcją, trudno taki model spotkać na ulicy. Ale faktycznie rozbić to jest bardzo
@yakuza105: mam nadzieję ze żartujesz z tymi super zabezpieczeniami 20 letnich samochodów. Pisząc "otwieranie" chodziło mi o całą kradzież, czyli też "rozbrojenie" i odjechanie. Uwierz, że nie trzeba być ogarnietym żeby praktycznie każdy samochód do 2006-2008 r. otworzyć. Wystarczą grosze na start i dobre chęci. Poza tym wiele samochodów ma problemy ze zbyt szybkim otwieraniem, np. Golf iv, ale to juz wina konstrukcji niektórych modeli. Powiem ci w tajemnicy ze cały
@nodikv: @jamtojest poruszył ważną kwestię - w VAGach wiele części pasuje do bliźniaczych modeli, więc z kradzionego Golfa można sprzedawać wiele części (tych ważniejszych, nie pierdółek) również do A3, Octavi i Leona. Z popularnością tych modeli łącznie BMW już nie może walczyć. Na ile grają w tym rolę zabezpieczenia samochodu, dostępność sprzętu i wymagane umiejętności nie wiem, ale z pewnością możliwość łatwego zbytu gra dużą rolę, VAGów jest mnóstwo na ulicach,
Nie wiem ile w tym prawdy ale spece od wędzenia mówili mi że beemki nie jest ciężko ukraść oczywiście jeżeli ma się odpowiedni sprzęt i umiejętności, ale problemem jest ukrycie że jest kradziona, przykładowo na większości części jest wybity vin.