Wpis z mikrobloga

Mirkuny, mam ja sobie taką świetną mysz, niestety od dłuższego czasu nieużywaną ze względu na to, że w ogóle nie reaguje na podłączenie do USB. Warto coś próbować z tym robić czy szmelc? Do stracenia nic nie mam.
Dodam, że kable nie wyglądają na przetarte, próbowałem coś tam pomajtać przy nich na złączach, ale też zero reakcji.
#komputery #hardware #pc #elektronika
przemek6085 - Mirkuny, mam ja sobie taką świetną mysz, niestety od dłuższego czasu ni...

źródło: comment_NlxCPgoapIEoWeMCzl4Z2A1i2qE8xIez.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@przemek6085: Wymienić kabel usb. Prawdopodobnie przylutowany do płyki nadal jest dobrze, więc najlepiej go będzie przeciąć na wysokości scrolla i tam przedłużyć. Tylko musisz mieć kabel odpowiedni, najlepiej od takiej samej myszki. Musi się dobrze uginać. I tyle samo żył, żeby te same klawisze działały.
  • Odpowiedz
@przemek6085: Tester ciągłości na mierniku (piszczek) albo omomierz na najniższym zakresie (20/200 ohm) i szukasz, który przewód jest który. Dwa skrajne we wtyczce to zasilanie, środkowe to D+ i D-
Znajdziesz przerwę, to masz winowajcę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirazh: a to każdy ten przewód powinien dawać osobny sygnał na złączu USB czy niekoniecznie? Bo jakiś tam na pewno idzie, ale trudno tak sprawdzić po kolei, ponieważ we wtyczce jest ciasno poza tym kabelków jest 5, a w złączu styki są 4
  • Odpowiedz
Masz:
5V
GND
D+
D-
Ekran
Może się zdarzyć tak, że GND i ekran będą zwarte, choć jeszcze takiej kombinacji nie widziałem w przewodach USB.
Zamiast wpychać tam sondę z miernika, możesz użyć półśrodka - cieńki drucik owinięty wokół jednej sondy, który przykładasz do każdej blaszki.
Ekran = zwykle obudowa wtyczki, ale bez tego też będzie śmigać.
  • Odpowiedz