Wpis z mikrobloga

Jakby kogoś zastanawiało, ile JKM i Tusk muszą zapłacić za kurczaka i jajka, wklejam zakupy za niecałe 100 euro w #bruksela #belgia. Dokonane w dość tanim, dużym hipermarkecie (coś jak duży Auchan w Polsce). W komentarzu zdjęcie zakupów. Mięsa nieproporcjonalnie dużo do reszty, wiadomo, że mięcho droższe. Na paragonie kolejno:

- mrożony szpinak
- makrela w puszce w pomidorach
- śmietana (8*100g chyba)
- 1kg ryżu
- 2 puszki pomidorów (z przyprawami)
- kartonik przecieru pomidorowego
- ser
- 1kg kuskusu
- krewetki 150g z sosem koktajlowym (na wagę sporo taniej wychodzi, ale tak wygodniej xD)
- kukurydza w puszce bondjuel
- mleko 1L (drogo jakoś, można taniej)
- mleko 1L
- tuńczyk w sosie własnym 3 puszki
- papryka 2szt
- mozzarella
- pieczarki
- papryka 2szt
- 1kg cyca z kurczaka
- 1kg cyca z kurczaka
- ponad 0.5 kg świeżego łososia z działu rybnego :P
- ponad 300g schabu
- ponad 300g schabu
- makrela wędzona cała
- 1kg rodzynek
- 10 jajek
- pomidory ~1kg
- pizza ristorante xD
- wątróbka z kurczaka
- ponad 400g filetu z kaczki
- krewetki znowu
- wapno musujące
- chleb razowy 500g
- orzechy włoskie
- worki na śmiecie, jedyne legalne, jakie można wystawiać do zabrania, zawierają w sobie opłatę za wywóz śmieci

#emigracja #emigrujzwykopem #zakupy #pokazzakupy #ciekawostki
s.....n - Jakby kogoś zastanawiało, ile JKM i Tusk muszą zapłacić za kurczaka i jajka...

źródło: comment_Si7eiAYeYJSNJ4Q4xmc93D9x6gSft4ec.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@abcc5: polskim dość sprawnie :D. I angielskim.
W 1. pracy większość nie mówiła ani po francusku, ani po holendersku. Teraz 95% ludzie w firmie jest holendersko-języcznych, ale znajomość angielskiego wystarczyła im, żeby mnie z chęcią wzięli ;-).
W życiu codziennym też angielski starcza. Nawet nie ma motywacji się innego języka uczyć tutaj.
  • Odpowiedz
@superlogin: tez mieszkam w belgii, tyle ze w Antwerpii, pracuje pomiedzy Antwerpia a Bruksela, i mam dokladnie tak samo, 90 % biura niderlandzko-jezyczna, ale angielski w zupelnosci wystarczy. O mnie wiedza ze rozumiem niderlandzki i troche umiem mowic, ale nikt nawet nie probuje rozmawiac, bo na samym poczatku zamanifestowalem ze nie lubie jak sie mnie do czegos zmusza, szczegolnie do mowienia w jezyku ktorego nie znam plynnie. ( ͡°
  • Odpowiedz