Wpis z mikrobloga

@Matt23:
C# a potem jak ogarniesz to kolejne pójdą łatwiej, w zasadzie na pewnym etapie to już nie będzie miało znaczenia, wystarczy kilkadziesiąt godzin na ogarniecie się w innym języku i jego "haczykach" a potem normalnie (jeśli oczywiście mówimy o "mainstreamowych" językach)
@harnas00: O to się nie martw ;)

Myślę aby wziąć się porządnie za jakiś język, dlatego chcę dowiedzieć się jaki byłby najlepiej opłacalnym wyborem (nie w sensie zarobków). Zastanawiałem się jeszcze nad #java ale wszędzie piszą co innego, jedni chwala inni karcą ;|
@bazingaxl:
kolega sie pytał czy da sie zrobić porządną desktopową aplikację, ja rozszerzyłem troche odpowiedź, chociaż użyłem może skrótu myślowego, wyjaśnię:
jak umiesz programować w C# to po kilkudziesięciu godzinach pisania w np c++, java czy innej, jesteś w stanie zabrać się za pisanie dekstopowej aplikacji (większej niż hello world), nikt nie mówił tu o byciu developerem na pełen etat
@pawel6x6: To pytanie to nie do mnie. Z początku ukierunkowany byłem na webdev, więc zaczynałem od php, a pythona wziąłem z myślą o ewentualnym przerzuceniu się z php. Ale teraz zastanawiam się nad desktopowymi programami, więc biorę pod rozważanie też inne opcje.
nie warto go ogarniać?


@pawel6x6: Oczywiście, że warto. Python to porządny język, z wieloma zastosowaniami. Aplikacje desktopowe, mimo, że da się w nim tworzyć, nie są jednak jego mocną stroną, stąd rozważnie @Matt23 patrzy też na inne możliwości.

Osobiście uważam, że C# jest świetnym wyborem jeżeli chodzi o desktopowe aplikacje (nie ma co ukrywać głównie pod różnej maści Windowsy). Bardzo przyjemny język, świetne materiały do nauki i środowisko programistyczne, ogromne możliwości
A mam takie pytanko. Programy typu photoshop czy chrome np. w jakim języku zostały napisane?
Rozumiem, że samego C nie używa się do tworzenia programów windowsowych?
samego C nie używa się do tworzenia programów windowsowych


@Matt23: jeśli chodzi Ci o okienkowe programy, to prędzej C++ i C#, C największy potencjał ma imo w świecie AVR i ARM, ale też pisane w nim są silniki np. przeglądarek, sterowniki etc.