Wpis z mikrobloga

@nurbs: Hej, widzę ze ogarniasz temat odpadów. Dostałem maila od pewnej firmy:
"Nowa ustawa o odpadach wprowadziła konieczność uzyskania nowych decyzji w zakresie gospodarowania odpadami, ponieważ decyzje wydane przed jej wejściem w życie tracą ważność 23 stycznia 2015.

W Sejmie trwają prace nad zmianą ustawy o odpadach, która ma wprowadzić przedłużenie tego
terminu do 23 stycznia 2016 roku.

Termin zostanie wydłużony o ile prace zostaną zakończone i zmiana wejdzie w życie przed terminem wymienionym w ustawie o odpadach z 14 grudnia 2012

Ponadto trwają prace nad projektem zmiany wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów. Zmianie ulegną praktycznie wszystkie wzory dokumentów oraz zostaną dodane nowe. Nasze oprogramowanie jest już przygotowane na wejście w życie nowych przepisów.
"
Czy wiesz gdzie mogę poczytać ten projekt ustawy? Z góry dzięki za info.
  • 3
Szczerze mówiąc, to nie słyszałem, aby mieli zamiar przedłużyć ten termin wygaśnięcia decyzji jeszcze o rok. Jestem w miarę na bieżąco ze zmianami w przepisach OŚ, a taka dosyć duża zmiana nie przeszła by po cichu. Przeglądnąłem wykaz projektów ustaw i rozporządzeń ze strony Ministerstwa Środowiska http://www.mos.gov.pl/kategoria/2225_projekty_aktow_prawnych/ - i tutaj też cisza, nic nie ma. Jedynie co się faktycznie zmieniło to akty wykonawcze tj. katalog odpadów oraz wzory dokumentów na potrzeby ewidencji.