Wpis z mikrobloga

Ostatnio zastanawiałem się dlaczego w telewizji nie lecą żadne wartościowe programy edukacyjne tylko ciągle ogłupiające gówno non stop. Nawet na discovery dzisiaj ciężko znaleźć coś wartościowego. Powiecie 'żeby ogłupiać społeczeństwo', no dobra ale chyba ktoś z grubym hajsem i dobrą wolą mógłby zrobić taki program, żeby nie wiem rozwiązywali zadania z matematyki na różnych poziomach, podstawówki, gimnazjum i liceum, albo programy w których tłumaczą podstawowe zjawiska z biologii, chemii i fizyki w przystępny sposób.

Przecież znalazła by się masa zdolnych dzieci które by to zainteresowało i dzięki temu by pogłębiały swoją wiedzę. Nie wspominając o dorosłych, którzy też z pewnością nie wiedzą wszystkiego i mogliby się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy bo chyba trochę wstyd jak dziecko ze szkoły wraca i się pyta taty co to jest fotosynteza a on nie potrafi odpowiedzieć i wie tylko co tam ostatnio się działo w "rolnik szuka żony" albo "trudne sprawy". Eh a później narzekają że społeczeństwo głupie. Wiem pewnie powiecie że mała oglądalność by była a zdolne dzieci mogą takie rzeczy na youtube obejrzeć ale mimo wszystko wstawie tego posta może macie jakieś ciekawe spostrzeżenia na ten temat.
#rozkminy #oswiadczenie #pytanie
  • 8
@Elthiryel: no dobrze ale tak jak @mimochodem: wspomniała chyba telewizja publiczna opłacana z naszych pieniędzy mogła się wysilić na choć jeden taki program? Myśle że znalazło by się dla niego miejsce wśród reszty idiotycznych programów
@vectus: mogłaby, ale chyba nie ma tam nikogo komu by na tym zależało, przy każdej zmianie władzy myśli się tylko jak upchnąć swoje mordy na dobrze płatnych stołkach w publicznej, a nie żeby telewizja była dobra merytorycznie, no i niestety
@vectus: Zgodzę się z Tobą z ramówką Discovery. Programy w stylu gorączka złota, wojny magazynowe czy inne o aukcjach mnie drażnią. Cieszyłem się jak powstało ID ale po paru miesiącach straszna lipa i praktycznie te same programy lecą w kółko. National Geografic trzyma jeszcze poziom, pułapki umysłu, programy historyczne etc. Gorzej jak NG pójdzie w stronę TLC bo już puszczają tabu, tabu polska. Oby nie. Telewizja publiczna i komercyjna raczej nie