Wpis z mikrobloga

Niesamowicie brechtam gdy widzę moich znajomych studiujących na pierwszym roku na jakiś bieda kierunkach typu kulturoznastwo czy inne zarządzania na AWFie, którzy dołączają do wydarzeń typu "TO NIE SESJA- TO WOJNA!!!!11". Studenciaki imprezują przez pół roku, nie robią nic, mają ze dwa proste egzaminy, gdzie dostaje się punkty za obecność a robią z tego co najmniej bitwę pod Marną. Założę się, że podczas Juwenaliów oni pierwsi będą biegać z jabolami po ulicach krzycząc "JUWE JUWE JUWENALIA!!!" rzygając pod siebie. Nawet mi ich nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#studbaza #bekazpodludzi
  • 35
@Celinka95: Na mojej studbazie było to samo, grupowe śmieszki i błazmy tak bardzo strolowane jak przychodziło do sesji i hehe mirek weź zobacz czy tam nie masz jakichś zdjęć wykładów hehe.
Przez te matury z 30% zdawalności i wytwory typu Wyższa Szkoła Pierdzenia w Koninie na studia chodzi plebs i nic nie zapowiada zmiany tej tendencji.

btw nigdy nei brałem udziału w żadnych juwenaliach ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Celinka95: Prawdą jest to, że na studia teraz dostać może się każdy, ale nie każdy się potrafi utrzymać. Szkoda, że status magistra dzięki takim praktykom mocno podupadł, przed wojnami jak miałeś skończone studia, to byłeś kimś.
@Celinka95: z kolei na mojej studbazie są osobniki, które uczą się nawet w wigilię i wrzucają na facebooka fotki notatek i też biadolą nad ciężkim losem. Może mają aspiracje na stypendium...

@kruger92: Dobrze wiesz o co mi chodziło, teraz będziesz się czepiał ludzi bez matur, dzieci w podstawówce i nienarodzonych płodów. Prawda jest taka, że jeśli masz "uprawnienia" do bycia studentem, to wystarczy chcieć. Nie ma znaczenia co już potrafisz i czego nauczyłeś się w poprzednich szkołach, bo niejednokrotnie to pieniądze decydują czy się dostaniesz czy nie.
@Celinka95: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak by studenciaki z gównokierunków przeżyli 1 semestr na jakimś ogarniętym kierunku to by inaczej podchodzili do tych lajtowych gównoprzedmiotów. Gdy chodziliśmy do liceum też było cieżko, ale teraz gdy na studiach zobaczyliśmy co to sesja czasy liceum to dla nas kaszka z mleczkiem :D
@Orteus: @kruger92: ale zauważcie, że na prawie zależnie od uczelni na pierwszym roku odpada po 30-40 procent ludzi (logika prawnicza jest tego zasługą), a takie kulturoznastwo czy inne biedakierunki kończy jednak więcej osób.
Problem z prawem jest taki, że coraz więcej uczelni prywatnych je wykłada i np. takie Kolegium Humanitas w Sosnowcu oferuje tytuł magistra prawa do zrobienia w 3,5 roku...
@NatKul: jest tak, tylko Plan B na Placu