Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że doświadczam otaczającego mnie świata zbyt powierzchownie. Muszę się skupić, żeby wszystko z otoczenia do mnie docierało. Wszystkie bodźce. Wiem, że mózg filtruje nam wrażenia zmysłowe i podaje do świadomości tylko te najważniejsze, ale jak to wyłączyć albo zminimalizować? Słyszałem, że noopept może mieć takie działanie. A może medytacja?
#pytanie #medytacja ? #dopingmozgu ? #biohacking
  • 19
Wiem, że mózg filtruje nam wrażenia zmysłowe i podaje do świadomości tylko te najważniejsze, ale jak to wyłączyć albo zminimalizować? Słyszałem, że noopept może mieć takie działanie. A może medytacja?


@Przemysl: Owszem, w medytacji mniej więcej o coś takiego chodzi, ale tak jak napisal @sledz , nie w takiej formie w jakiej być może mógłbyś się spodziewać :)
To halucynogen. Dziękuję, postoję xD


@Przemysl: Tak to bywa nazywane, choć nie wywołuje "halucynacji". W każdym razie jeśli chcesz usunąć filtry, które masz w mózgu, to się nadaje.
@Przemysl: Część o halucynacjach czy filtrach?
O halucynacjach, to lsd ogólnie ich nie wywołuje. Halucynacji rozumianych jako widzenie rzeczy, których nie ma (typu smoki w kuchni, białe myszki itp). Wywołuje zmiany percepcji, to znaczy, że zaczynasz inaczej widzieć rzeczy które są. Coś w rodzaju złudzeń optycznych.

Jeśli chodzi o filtry to tak właśnie działa lsd. I jest to moim zdaniem najlepsza część działania kwasa. Niweluje filtry w mózgu na różnych poziomach.
Możesz opisać jakie efekty można osiągnąć?


@Przemysl: Trochę masz na ten temat tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medytacja#Nauka_a_medytacja
ale dla mnie osobiście najbardziej zauważalnym efektem - i pewnie tym który bedzie najbardziej interesujący dla Ciebie :) - jest to, co napisano w tym artykule:
"Ustalono, iż osoby ćwiczące długo zen wykazują się zmianami w aktywności mózgu. Występuje wzmożona aktywność w lewym płacie czołowym mózgu. Zanika także habituacja (patrz: Zimbardo Psychologia i życie). Ten
Ale jakoś póki co "takich" efektów nie doświadczałem.


@sledz: Jeżeli masz na myśli "takie" efekty jak we wspomnianym przez Ciebie filmie, to i dobrze że ich nie doświadczałeś, bo ich nie ma i nie ma być ;)
@raj: Dzięki, o coś takiego mi chodziło :D Czyli należy zacząć medytacje zen. Znasz może jakieś dobre poradniki? Najlepiej hm. Bezreligijne :P
@Przemysl: Zasadniczo nie polecam praktykowania zen w oparciu o ksiązki. Najlepiej skontaktować się z najbliższym ośrodkiem zen i przejśc się na wprowadzenie do praktyki. Jakbym wiedział skąd jesteś to mógłbym ci dać jakieś namiary.
Co do "bezreligijności", to w zenie w zasadzie nikt nie bedzie od ciebie wymagał żadnej religijności - nikt ci nie każe w nic wierzyć, do nikogo się modlić ani nic takiego. Owszem, są pewne przyjete formy i
@Przemysl: Z efektami w medytacji to jest w ogóle tak, że praktykując nie należy za bardzo nastawiać sie na jakiekolwiek efekty :). Nie mozna traktowac medytacji "zadaniowo", bo jeżeli tak sie do niej podejdzie i bedzie się bardzo nastawionym na osiągnięcie efektów, to prawdopodobnie żadnych znaczących efektów nie będzie :). Trzeba do tego podejść bardziej "na luzie", na zasadzie "robie to, bo po prostu robię - a co z tego wyjdzie,