Wpis z mikrobloga

Będzie trochę #wygryw, ale przede wszystkim #truestory. Po wielu latach mocnego sceptycyzmu do fb, zarejestrowałem się tam mniej więcej w kwietniu. Od tego czasu wygrałem kilka podwójnych biletów, m.in. do Filharmonii Gdańskiej ( )

Ostatnim razem, trafiłem na koncert pt. Kameralnie i Nastrojowo - wspaniałe wydarzenie kulturalne. Koncert prowadzony był przez p. Tomasza Diakuna, który pomiędzy granymi utworami sypał ciekawymi cytatami, które dodatkowo rozbudowywały odbiór tego wydarzenia. Jednym z ciekawszych cytatów, był ten z Muminków:

Wszystko jest bardzo niepewne i to właśnie mnie uspokaja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Po koncercie zacząłem stalkować zespół i znalazłem kolejny koncert, pt. Chillout Classic. Zwróćcie uwagę na dość nietypową formę:

Baltic Kwartet zaprasza już na trzeci w tym sezonie koncert-performance do znakomitej, stylowo zaprojektowanej restauracji Miasto Aniołów. Ciekawe wnętrze będzie specjalnie przygotowane do występu Chillout Classic. Widownia będzie się mieściła na środku restauracji i będzie zaciemniona kotarami. Do Państwa dyspozycji będą tylko miejsca leżące: dwuosobowe komfortowe sofy, leżaki plażowe oraz ...podłoga.

Kwartet smyczkowy będzie grać tylko spokojne i nastrojowe utwory. W repertuarze kwartetu znajdą się m.in. kompozycje J.S.Bacha, J.Haydna, F.Chopina a także słynne standardy jazzowe i piosenki ze starych filmów jak Śniadanie u Tiffanego czy Casablanca.


Jeśli lubicie muzykę klasyczną, ale jesteście również otwarci na nowoczesne podejście, to gorąco zachęcam. Nie zawiedziecie się. Będziemy tam z moim #rozowypasek.

#reklama #kultura #gdansk #trojmiasto #miastoaniolow
  • 2
  • Odpowiedz