Wpis z mikrobloga

Żona prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W czasie jej zwolnienia chorobowego byliśmy na zakupach - wracając od lekarza notabene, żona zrobiła małe zakupy do firmy na fakturę. Księgowa mówi teraz, że zakupy z chorobowego nie mogą być wrzucone w koszty, bo podczas zwolnienia nie można wykonywać pracy, a to była praca XD Zasadniczo jej ufam, zna się na swojej robocie, ale i tak uważam ten przepis za totalny bezsens.

#firma #ksiegowosc #fakturowanie #ekonomia #finanse #prawo #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #obrazekdlazwiekszeniaatencji
pogop - Żona prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W czasie jej zwolnienia c...

źródło: comment_SRS2OCak0QY80HPPlBa7AP8wj91bHcZW.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@pogop: No nie może tego wrzucić, nie może. Nie wiem, czy bezsens, jak nie pracujesz, to nie pracujesz, proste. Poza tym wzamian za to, że w dane dni nie pracujesz, nie płacisz też ubezp.społecznego.
  • Odpowiedz
@killerpizza: żona jest logopedką, zwolnienie na zapalenie krtani i utratę głosu - pracować w zawodzie nie może, ale wszystko inne może robić na szczęście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym te zakupy mógłbym zrobić ja, albo ona przez internet z łóżka itd. Nie podoba mi się to.
  • Odpowiedz
@pogop: Nk tak, ale Ty nie masz nic do Jej pracy. Z księgowego punktu widzenia to proste : nie pracujesz - nie masz dochodu - nie płacisz społecznego - nie wrzucasz nic w koszty - bo nie zarabiasz - więc nie masz czego bilansować. :)
  • Odpowiedz
@pogop: jesteś współpracownikiem albo rozliczyłbyś się ze współpracy w zakresie zakupów?

ona przez internet z łóżka w dniu w którym nie pracuje?

jak już się schyliła po pieniądze z chorobowego to niech spełni główne wymaganie (czyli brak pracy w danym dniu)
  • Odpowiedz