Wpis z mikrobloga

Na ostatni dzień roku #prymarchanadzis to Lion El'Jonson zwany Lwem ojciec Legionu Mrocznych Aniołów. Dzieciństwo i młodość, jeżeli można mówić o czyms takim w przypadku prymarchów, spędził na Calibanie. Gdzie jeszcze przed przybyciem Imperatora doprowadził do konsolidacji zakonów rycerskich z tej planety.

Okres Krucjaty i Herezji był dla Aniołów i ich prymarchy typowy. Po zakończeniu walk udali się na Caliban w celu odbudowy, ale tu spotkała ich przykra niespodzianka. Marines, którzy pozostali na planecie pod dowództwem Luthera, opiekuna Liona z czasów młodości, jak i sam Luther zostali spaczeni przez siły Chaosu.

Po tytanicznej walce Luther zabił prymarchę (no nie do końca), ale sam padł ofiarą Aniołów i obecnie jest przetrzymywany w pozostałościach planety przerobionych na statek zwany Skałą.


#warhammer40k #w40k
koziolek666 - Na ostatni dzień roku #prymarchanadzis to Lion El'Jonson zwany Lwem ojc...

źródło: comment_KAioiTBiWj0u9HEbN4SQNZU3Eoa1hFni.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@koziolek666: Ja się tam nie znam ... nigdy nie udało mi się zaczac gry w Wh40k (figsy) ale zawsze gdzies sie interesowałem swiatem, na przelomie 3 i 4rtej edycji (czyli kilka lat temu :P)

Bardzo nie podoba mi sie to co GW robi z kazdymi edycjami, bo w wielu wypadkach oznacza to ze armie mozesz zaczac zbierac od nowa ... przykład? Rhino + Troops + DC w 3ciej, a w 4rtej
  • Odpowiedz
@Lemartez: bo GW sprzedaje produkty kolekcjonerskie (serio, to z ichniego szkolenia dla resellerów).Jedyna opcja to zakup całego zakonu i tylko dokupywanie nowości z okazji kolejnych edycji...
  • Odpowiedz
@koziolek666: No tak, ale kupujesz armie ktora jest w miare grywalna ... a za dwie edycje mozesz ja wyrzucic do kosza, bo ciegi od wszystkiego dostaje. I to juz nie chodzi o powergaming, ale nawet play4fun ... ktorego wtedy napewno nie ma ;P
  • Odpowiedz
@koziolek666: Postać nazwana (...wzorowana?) na angielskim poecie Lionelu Johnsonie, którego najlepsze dzieło nazywa się właśnie: The Dark Angel

Gość odszedł od anglikańskiego kościoła i został katolikiem - dla Anglików to taka jakby herezja...a mroczna tajemnica Dark Angelsów? Wszyscy myślą, że chodzi o zdradę imperatora, ale biorąc pod uwagę, że Lionel Johnson był homoseksualistą czego katolicki kościół oczywiście nie pochwalał to mamy już cały obraz żartu jaki w tę historie wpletli jej
  • Odpowiedz