Wpis z mikrobloga

dla jakich "nas"? Ja nie udzielam się na reddicie, odwołuję się tylko do tego co można często przeczytać na wykopie - że dominuje tam opcja lewicowa, że cenzuruje się i dyskryminuje inne poglądy nawet na apolitycznych subredditach itp.


@bruceivins: wszędzie gówno. Ja tam oglądam parę subów z grami, mapami i zdjęciami.

Dużo głupich amerykanów i ogólnie idiotów jak to w internecie.
@L0gin951:

Jak mnie bawi nazywanie białej rasy "caucasian", tylko dlatego, że ktoś w swych neurotycznych urojeniach uznał, że nazywanie białą rasą jest złe. ;D


To interesujące. Napiszesz coś więcej o tym, jak w imię politycznej poprawności zastąpiono przymiotnikiem kaukaski przymiotnik biały? Wydarzenia, ludzie, daty.
@L0gin951:

The term "Caucasian race" was coined by the German philosopher Christoph Meiners in his The Outline of History of Mankind (1785). Meiners' term was given wider circulation in the 1790s by Johann Friedrich Blumenbach, a German professor of medicine and member of the British Royal Society, who is considered one of the founders of the discipline of anthropology.[7]


http://en.wikipedia.org/wiki/Caucasian_race#Origin_of_the_concept

zaorane.jpg wykopfejs.jpg
@L0gin951:

Jeszcze dobre pare lat temu, w kontekście ludzi białego koloru skóry, używano w ameryce słowa white. Dziś ich jakaś dziwna trwoga ogarnia, jak ktoś używa "bieli" w odniesieniu do koloru skóry. Wszędzie używają określenia caucasian, mimo, że z kaukazem ma to niewiele wspólnego.


Verstehen?


Dokładnie. Potwierdzają się moje przypuszczenia. Wymyślono to określenie kilka lat temu. Przecież w żadnej książce sprzed 2000 roku nie znajdziesz nic o rasie kaukaskiej! Bo