Wpis z mikrobloga

Mamy tu kogoś z #microsoft ? Dostałem z mojej jednostki nadrzędnej kilkanaście licencji Windows 8 Pro OEM. Z racji tego, że korzystamy u nas jeszcze z #office2003 muszę zrobić downgrade do #windows7 Pro (bo msoffice 2003 nie jest kompatybilne z Win8). Dzwonię na infolinię microsoft, żeby dokonać aktywacji licencji a tam mi mówią, że jest to niemożliwe ze względu na to, że downgrade można przeprowadzić tylko na licencjach z preinstalowanym systemem... Coś mi poradzicie co z tym zrobić? Faktycznie tak jest? Bo jakoś średnio tej babce z infolinii uwierzyłem.

#windows #pytanie #it #komputery #licencje #licencjeprogramow
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Makrowirus: Rozmawiałem z tą babką o tym. Upgrade office-a polega na zakupieniu nowych licencji tego oprogramowania bez jakichkolwiek zniżek (to że mam 2003 to mi nic nie daje). Średnio mnie to ratuje, ze względu na koszt.
  • Odpowiedz
@WallyGator: Virtualka na HyperV bądź jakimś VirtualBoxie z XP, i na tym office. Trochę karkołomne + nie wiem jak z licencją - u nas mieliśmy zbiorczą na XP na ileśtam set stacji to można się było tak bawić

  • Odpowiedz
@Makrowirus: @le_diavolo: Znalazłem jeszcze informację, że nieoficjalnie Office 2003 chodzi na Windows 8.1 - spróbuję jeszcze tego. Kurde co chwile są cyrki z tym licencjonowaniem w Microsoft, ciekawe czy tylko u nas support robi z tym wszystkim takie problemy. ȍ ̪ ő
  • Odpowiedz