Wpis z mikrobloga

40 574 - 2 = 40 572

Gone Girl - świetny filmy solidne 9/10, zastanawiałem się nawet nad daniem 10/10. Powoli się rozkręca, ale im dalej z tym większym wrażeniem "co tu się o--------a" oglądałem. Rozczarowało mnie Interstellar gdy wiele mirków zachwalało jaki tu on nie cudowny, bo IMO nie był to wybitny film, a tu było wręcz przeciwnie.

Predestination- nieźle, ale bez szału 7/10. Może gdyby nie to, że miałem spoiler praktycznie do połowy filmu to miałbym lepsze wrażenia, ale jak dla mnie zbyt niedopracowana historia, by dać więcej.

#maratonfilmowy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darjahn: Dokładnie, UWAGA SPOJLER nie oglądałeś nie czytaj dalej. Na końcu wszystkie służby nagle ignorują wszystkie dowody, jakie wskazywały na męża, a które w wyniku powrotu Amy wskazują, że to jednak ona próbowała wrobić małżonka. Do tego Ben Affleck, gdzieś nie mogę go oglądać, wydaje mi się strasznie irytujący.
  • Odpowiedz
@darjahn: @Rajhan:

też tak myślałem o tej końcówce - ale jest pod koniec scena jak on rozmawia z tą policjantką w pubie czy kawiarni i ona mówi, że sprawa zamknięta, że nie da rady nic zrobić, mimo, że wie, że coś jest nie tak.

I wydaje mi się, że to właśnie dowodzi, że to nie "wybujała fantazja twórców" tylko pokazanie, że tak medialnej sprawie chciano jak najszybciej ukręcić
  • Odpowiedz
@darjahn: Może akurat Ben miał taką postać zagrać, trochę irytującą, żeby wywołać pewne negatywne wrażenia u widza, w takim razie udało mu się. Nie używam spojlera, bo cierpię ich otwierać na androidzie, nie chcę uprzykrzać życia innym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@M4ks: Tak to również zrozumiałam, ale imo dowody mieli bardzo solidne na to, że jej historia to bujda. A co do mediów- na przykład pewna historia z Sosnowca pokazuje, jak łatwo zmienić nastroje przed telewizorami więc jakoś tej argumentacji nie kupiłam
  • Odpowiedz
@darjahn: @Rajhan: Zależy pod jakim względem, z jednej strony historia Amy staje się mocno dziurawa, z drugiej wszyscy mają happy end, media mają wzruszającą historię i przede wszystkim dlaczego nie wierzyć by ofierze? Można by to zrobić lepiej, dlatego nie daje 10.
  • Odpowiedz
@darjahn: oj pewnie, że mieli dowody, alibi etc - dla mnie to taka wisienka na torcie, która pokazała jak łatwo baba może wszystko zmanipulować i jak stereotypy potrafią przyćmić trzeźwą ocenę sytuacji.

Dla mnie też końcówka nie była mistrzowska, ale jak kurcze widać, daje trochę do myślenia, a to już cos
  • Odpowiedz
@M4ks: @HetmanPolnyKoronny: W sumie macie rację, być może film miał pokazać, że czasem ważniejsza jest to co media pokażą od prawdy, w końcu liczy się szum i happy end. Z drugiej strony, w sprawę było zaangażowane FBI, więc takie nagłe zamknięcie sprawy z ich strony przy dowodach stawiających tak dużo pytań było dziwne.
  • Odpowiedz