Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirasy, mam pytanko. Kiedyś tam byłem na opiece nocnej i z tej okazji dostałem L4 na ponad tydzień (angina). Okazało się że na zwolnieniu L4 jest zły NIP pracodawcy i pracodawca poprosił mnie o poprawę NIPu przez lekarza, zadzwoniłem do szpitala i niestety okazało się, że nikt nie wie gdzie ten lekarz na co dzień przyjmuje (nie wiedzieli że u nich taki w ogóle przyjmował, WTF?), a na opiece nocnej w najbliższym czasie nie ma się pojawić. Co w takiej sytuacji zrobić, gdy nie mogę zlokalizować lekarza, a pilnie potrzebuję zmienić NIP na L4?

#polskasluzbazdrowia #zus #l4 #nfz #nfzcwel
  • 11
@podajgarnek: trudna sprawa, ale w zasadzie to problem pracodawcy i zusu nie twój, powiedz pracodawcy, że nie możesz zlokalizować lekarza i niech wyślą to do nplu a tam poczeka na lekarza. Na pieczątce lekarskiej jest często mr telefonu - możesz też tak spróbować.
@Tichy: nplu?

Właśnie nie ma numeru telefonu na pieczątce, to była pierwsza rzecz którą sprawdzałem. Czyli zanieść do pracodawcy i powiedzieć że nie mogę zlokalizować lekarza i nie powinienem mieć z tego powodu problemów?
@podajgarnek: moim zdaniem to ich sprawa - pracodawcy - bo to on z zusem teraz ma. nie ty, tobą to się trochę teraz wysługują. generalnie to jest tak, że zus szarpie lekarza i przysyła mu poprawki. ja wystawiam l4 bardzo rzadko , ale może jest tu lekarz co robi to częsciej #medycyna #lekarz
@Tichy: bez prawidlowego NIP nie ma podstaw do wypłaty ani wynagrodzenia chorobowego ani zasilku chorobowego, takze wybacz problem ma sam pracownik, bo tylko jemu zależy by miec wypalcone pieniadze za czas niezdolnosci do pracy. Takie sa przepisy i poki zwolnienia sie nie poprawi to pracownik ma nieobecnosc usprawiedliwiona nieplatna.

@podajgarnek

Proponuje ci zadzwonic na infolinie zusu i popytać bo najprawdopodobniej jakis inny lekarz moze je poprawić jesli nie można zlokalizowac tego