Wpis z mikrobloga

Potrzebuję małej pomocy od Was mirki, kompletnie nie mogę znaleźć tego w google bo sam nie wiem jak to dobrze nazwać, sformułować. Otóż mam dwa małe serwisy na wordpress, gdzie udostępniam mody do gier przez swoje konto hostingowe na mediafire. Jednak gdy ktoś kliknie na "download" to go przekierowuję na strone mf.

Czy da sie zrobić tak żeby ściagał za jednym kliknieciem z mojej strony bez przekierowania?

I tu pytanie do expertów od pozycjonowania. Czy obecna sytuacja obniża wartość mojej strony w google (linki wychodzace itd)?

Przepraszam za noobskie pytanie ale nie mam kogo zapytać, jak sprawdzić.

#wordpress #webdev #pozycjonowanie
  • 5
@Nieprzyjemnie: raczej każdy link do twojej strony www podwyższa pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Dlatego np opłaca się zakładać randomowe, praktycznie puste blogi, strony na darmowych hostingach(służące tylko do podbicia pozycji) i linkowanie do swojej strony.
@Eggy: Tak ale ja mówię o tych w drugą stronę. Moja strona to taki wykop i linki prowadzą do serwerów hostingowych (chodzi mi tu o serwisy jak mediafire egofiles itp) skąd ludzie mogą sobie pobrać wyszukane przeze mnie modyfikacje. Takie linki właśnie chyba są złe, tak słyszałem.
Daj linkom no follow i nie będą brane pod uwagę przez bota google. Co do mf to spróbuj skopiowac fizyczny adres pliku, o ile sie da.
@Nieprzyjemnie: tak: target "_blank" na znacznikach . Nie pamiętam, ale chyba można spokojnie go ustawiać przy dodawaniu linków. Jak nie, to sekunda modyfikacji szablonu.

Linki wychodzące ... hmm bardziej martwiłbym się czy potem ludzie wracają na Twoją stronę. Przekop statystyki to się dowiesz :)
@Nieprzyjemnie: hotlinkowanie (bezpośredni link do pliku nie znajdującego się na twoim serwerze) zazwyczaj jest tępione jako zachowanie nie przystające gentlemanowi ;)

Jeśli faktycznie chciałbyś to tak podpiąć(i jest to możliwe), to powinieneś sprawdzić regulamin mediafire (jeśli konto jest płatne, to pewnie nie mają nic przeciwko, na darmowym raczej nie przejdzie)