Wpis z mikrobloga

  • 0
Teraz mieszkam w Toruniu i tu szukam pracy ale na razie ciężko cokolwiek znaleźć jak się nie ma doświadczenia...
  • Odpowiedz
@kubazet7: To zależy. Chcesz mieć własny pokój to niewiele Ci zostanie. Jeśli nie, to nie będzie źle. Kilka lat temu robiłem notatki z tego co jak wydaję i było to:

- koło 500 zł za współdzielenie pokoju, razem z rachunkami i internetem

- 350-450 zł za wyżywienie. Ale gotowałem sam, raczej nie jadałem na mieście, choć niekoniecznie szukałem najtańszych produktów, często wręcz przeciwnie.

- 30 zł za telefon

- 40 zł
  • Odpowiedz
  • 0
@venomik: wielkie dzięki za rozpiskę, może jeszcze od rodziny dostanę parę groszy. Ogólnie dobry pomysł z wprowadzeniem się? Rozważam jeszcze przemęczenie się te parę lat z rodzicami, ale bym musiał co 2 tygodnie jeździć do Poznania 250 km
  • Odpowiedz
@kubazet7: a dlaczego nie? Masz marketów typu biedronka nasr%ne wszedzie, wiec nie ma roznicy czy chcesz mieszkac w Piździborach Śląskich, Poznaniu, czy Warszawie. Jedynie co trzeba przeliczyć to cena mieszkania + ewentualne koszty transportu.

Swoją drogą nigdy nie zrozumie ludzi, których aspiracje sięgają minimalnej krajowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubazet7: To zależy. Wyprowadzka dla wyprowadzki to średni pomysł. Ale praca w Poznaniu vs same studia mieszkając u rodziców to prosty wybór na korzyść tego pierwszego.

Jeśli masz podobną prace w obu miejscach to już kwestia zamieszkania. Jeśli małe miasteczko to rozważ przeprowadzkę do Poznania ze względu na łatwość znalezienia pacy powyżej minimalnej. Nawet jak kilka miesięcy będziesz musiał się przemęczyć to w tym czasie znajdziesz coś z pensją wyższą o
  • Odpowiedz
  • 0
Tylko inaczej patrząc to nic sobie nie odłożę samemu się utrzymując. Chociaż nie wiem czy bym dłużej wytrzymał z rodzicami, a tak to przynajmniej nauczę się samodzielności.
  • Odpowiedz
@kubazet7: w jakiej branży szukasz pracy? Jak IT i jesteś ogarnięty to bez doświadczenia i te 2000 netto na zleceniu spokojnie wyrwiesz (nie nie pakuj się w umowę o prace, bo jak jesteś studentem nie jest Ci do niczego potrzebna). Jak jesteś "humanista" to zawsze masz Amazon i też nie najgorsze wynagrodzenie na start :) Robota tam to w zasadzie pewniak. Weź pod uwagę, że tutaj jest bezrobocie na poziomie ~4%,
  • Odpowiedz