Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mirasków i Mirabelki. Mam pytanie czy pies może sobie pływać w jeziorku/kanale w takich temperaturach jakie mamy teraz- od plus 5 do -5? Mój pies to coś a'la owczarek niemiecki/doberman/rotweiler, bardziej w stronę rotweilera sierścią i kolorem(czarny, krótka lśniąca sierść), a budową ciała do owczarka niemieckiego. Codziennie z nim chodzę na spacer ok. godziny i wskakuje za każdym razem do wody, bo strasznie lubi sobie popływać, nawet w taki ziąb(chociaż nie wiem czy mu zimno, widocznie nie, albo może nie zdaje sobie sprawy z tego, że zimno przez wode).


#pies #zwierzeta #zdrowie #weterynaria #zoologia
  • 6
@bialysony: Jeśli ma krótką sierść to raczej nie ma za długiego podszerstka, co oznacza że nie bardzo jest izolowany od tej zimnej wody. To tak jak Ty byś miał wejść w taką wodę bez żadnej pianki. (O ludziach-morsach nie wspominam, ale nawet oni nie kąpią się codziennie w lodzie).

Raczej ograniczaj, bo może się skończyć jakimś przeziębieniem albo zapaleniem płuc, szczególnie jeśli wcześniej pies biega, szaleje, rozgrzeje się, a potem wskakuje