Wpis z mikrobloga

Jako że znowu zaczęły wypływać posty jak to hurr durr zainstalowałem linuksa babcie siostrze i pokazałem Microsoftowi prawilnie przypominam że Linux jest nędznym system na desktopy i nie każdy ma ochote zastaniawiać się przed ekranem GRUB2 czy potrzebuje zabootować się z kernelem 3.13.0-35-generic bo będzie podłączał telefon komórkowy poprzez USB czy 3.13.0-40-generic żeby mu gamepad działał #truestory #regresja . inb4 works4me macie tu i sobie poczytajcie

aktualizowane od lat

Dziękuję, dobranoc

  • 40
@xda_: Oczywiście, że tak i jak ktoś mówi inaczej to najwidoczniej się nie zna.

1. Używam linuksa na dekstopie na codzień od ładnych kilku lat i problemy stwarzam sobie zwykle sam. Windows wysiadał dużo częściej i dużo bardziej efektownie ;)
@antifreetard: Taa a Windows dalej nie sterowników sata? Ethernetowych? do płyt głównych w instalce?

Ostatnio miałem problem z instalacją Windows 7 bo nie było sterownika do karty sieciowej a z neta nie było z wiadomego powodu. Taki to #!$%@? Windows wspaniały. Linuks na byle gównie się z netem uruchomi nawet na twojej pralce.
@antifreetard: ...a pomyślałeś, żeby zamiast stosować workaround (dwa kernele), poświęcić dwie chwile i problem rozwiązać, przykładowo kompilując kernel, który nie będzie miał problemów? A moze, w repozytorium jest nowy i wystarczy zainstalować
@FalseIdeas a może jestem Twoją ciocią i nie umiem kompilować kernela? żeby działały mi proste peryferia? HALO adwokaci Linuxa ponoć nikt nie musi już kompilować jądr! Tak sie robiło w 2000 masz nieaktualne informacje, zeloci ci powiedzą
@antifreetard: No tak jedna firma, jedne modele kart a w Windows? do XP system bez sterowników od producenta był tak w zasadzie bezwartościowy w Win 7 trochę się to poprawiło ale nadal nie wykrywa wszystkiego i nie ma sterowników więc patrząc na Windows to gówno bo nawet jakieś pierodłowate Distro się na większości sprzętów uruchamiają.

Poza tym twoja ciocia nie będzie widziała napewno jaką płytę ma, do kogo się zwrócić by