Wpis z mikrobloga

Jako że znowu zaczęły wypływać posty jak to hurr durr zainstalowałem linuksa babcie siostrze i pokazałem Microsoftowi prawilnie przypominam że Linux jest nędznym system na desktopy i nie każdy ma ochote zastaniawiać się przed ekranem GRUB2 czy potrzebuje zabootować się z kernelem 3.13.0-35-generic bo będzie podłączał telefon komórkowy poprzez USB czy 3.13.0-40-generic żeby mu gamepad działał #truestory #regresja . inb4 works4me macie tu i sobie poczytajcie

aktualizowane od lat

Dziękuję, dobranoc

  • 40
  • Odpowiedz
kto powiedział że nie ogarniam?


@antifreetard: Tą wypowiedzią pokazałeś, że nie wiesz o czym piszesz.

Może mam lepsze rzeczy do roboty niż pisać sterowniki.


Ale nadal nie rozumiem czemu zachowujesz sie jak skrzywdzona rusałka.
  • Odpowiedz
@sylwke3100

No tak jedna firma, jedne modele kart a w Windows? do XP system bez sterowników od producenta był tak w zasadzie bezwartościowy w Win 7 trochę się to poprawiło ale nadal nie wykrywa wszystkiego i nie ma sterowników więc patrząc na Windows to gówno bo nawet jakieś pierodłowate Distro się na większości sprzętów uruchamiają.


Jakbyś umiał połączyć kropkl i przeczytał artykuł tobyś wiedział do czego doprawadził taki model rozwijania sterowników
  • Odpowiedz
@FalseIdeas no tak, nie chce mi się grzebać w cudzym kodzie, szukać błędów i próbować różnych jąder systemu proponowanemu jako KONSUMENCKI OS. Miguel de Icaza też słabeusz bo odechciało mu sie cisnąć z Linuxem na desktopie ? Nie?
  • Odpowiedz
Dziękuję za udział w dyskusji, razem ustaliliśmy że nowi przeciętni użytkownicy Linuxa na desktopie w 2015 roku powinni wykazać się umiejętnością skompilowania jądra, dobraniem działającej wersji sterewników ew. instalacją gentoo by użyć gamepada lub zgrać zdjęcia z telefonu.
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi, Nie, nie zrozumiałes. Ten problem będzie cały czas występował dopóki binarki b sterowniki będą dyskryminowane w jądrze, nikt nie daje #!$%@? za niszowy konsumencki sprzęt. Core Devi więc będą zmieniać co chcą , i to że zdiagnozujesz i rozwiazesz teraz jeden problem nie daje gwarancji że nie będzie regresji w następnym releasie
  • Odpowiedz
@antifreetard: Pomógłbym ci, pewnie gadasz super rzeczy - ale nigdy problemów nie miałem z urządzeniami.

Dodatkowo - sterowniki do telefonu czy pada są wbudowane w system, cały problem jaki jest to z Ubuntu, które niestety - nazywa się Linuksem (co jest wstydem dla Linuksa)
  • Odpowiedz
@antifreetard: nie czaje dziś zainstalowalem dziewczynie minta pokazałem gdzie internet gdzie pliki i już pracuje i jest szczęśliwa. Za tydzień pewno też tak będzie. A win 7 sie im co chwila sypie. Linux jest idealny dla 'ciotki' o ile umie czytać i myśleć lub ma kogoś takiego. Jedyny ból to wymóg hasła
  • Odpowiedz