Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odebrałem Mercedesa CLA 250. Auto będzie towarzyszyć mi do poniedziałku. Po twardym jak diabli Fiacie 500 Sport to miła odmiana :)

Ten egzemplarz prasowy jest bardzo bogato wyposażony. Nie dostałem jeszcze PDF-a z kompletną konfiguracją, ale z tego co widzę tak na szybko, to na pokładzie mam aktywny tempomat, audio Harman Kardon, pakiet AMG, czujniki parkowania, kamerę cofania, dwustrefową klimę, fotele skóra/alcantara, okno dachowe i sporo innych gadżetów. W sumie Mercedes wycenił tę sztukę na 235 tys. zł.

Jak w przypadku wszystkich moich testówek, jeśli macie jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem. Odebrałem go godzinę temu, więc pewnie coś więcej będę mógł napisać dopiero późnym wieczorem, jak trochę nim pojeżdżę.

Zdjęcie wnętrza w pierwszym komentarzu.

Więcej o pracy dziennikarza i fotografa motoryzacyjnego od zaplecza znajdziesz dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.

Mój tag obserwuje już więcej osób niż tag #samochody (ʘʘ) Dzięki Mireczki! Z tej okazji wkrótce kolejne, obiecane rozdawanki. Tym razem do zgarnięcia będzie zestaw gadżetów Audi.

#mercedes #motoryzacja
Dziekan5 - Dzisiaj odebrałem Mercedesa CLA 250. Auto będzie towarzyszyć mi do poniedz...

źródło: comment_dZ4U4NhLftpx5qzlvQXGRKfh5WNXzwNy.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Golomp: Mogę przewozić innych ludzi. Czemu miałbym nie móc? :P Umowy obejmują jedynie zakaz przekazywania aut prasowych do użytku innym osobom. W zależności od umowy samochodem teoretycznie może jeździć kierowca podpisujący się przy odbiorze, osoby akredytowane przez redakcję lub członkowie redakcji. Różne marki mają różną politykę w tej kwestii.
  • Odpowiedz
@grzemach: Przedstawiciel danej marki w Polsce. Samochody nie należą do dealerów. Zarządzają nimi działy PR na kraj.

Tak ogólnie mówiąc, to pokrycie kosztów paliwa zależy od polityki marki. Jedni producenci dają pełen bak paliwa do wyjeżdżenia i to jest większość, inni np. kartę paliwową na jedną dolewkę, albo więcej.
  • Odpowiedz
@Golomp: Jak będzie sucho i będzie grubsze auto, to prawdopodobnie coś takiego zrobię. Ale to dopiero w sezonie wiosenno-letnim i prędzej z jakimś Porsche.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: Od tego modelu Mercedes zszedł na psy. Te światła z tyłu zajmujące 1/3 klapy pasują do chińskiej podroby. Juz tylko E klasa została chyba. ML to samo, z przodu okrągłe lampy a z tyłu skosy. No kto to dopuścił.
  • Odpowiedz
@preditio: Jeśli szkoda jest z winy kierowcy, przez jego głupotę, to zgodnie z umową to on ponosi odpowiedzialność.

@qkamil: Nie, nie szukamy. Z resztą w razie poszukiwań, to czeka cała sterta CV, które regularnie wpływają.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: to jak będziesz jechał duktem leśnym 80 km/h, i powiesz że testujesz zawieszenie przy i przy tym uszkodzisz( ͡° ͜ʖ ͡°) bo może ktoś na grzyby będzie chciał pojechać
  • Odpowiedz
@grzemach: Nie ma limitu kilometrów. Kiedyś Porsche narzucało limit, ale przynajmniej dla naszej redakcji te czasy minęły. Nie wiem jak dla innych.

@kobiaszu: Nie wiem, ale jak trafię szóstkę z kumulacją w totka, to będę wołał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@preditio: Użyczający samochody liczą na to, że mają do czynienia z w miarę rozgarniętymi ludźmi, nie Januszami szukającymi dziur w zapisach w umowach ( ͡
  • Odpowiedz
@Dziekan5: nie lubię tego typu samochodów. Bo o ile BMW 1 w tej wersji coupe jeszcze jakoś wygląda, to to, co robi Mercedes, wypuszczając pierdyliard modeli naraz, to jest brzydactwo i skok na kasę.

Kto to kupuje to ja nawet nie...
  • Odpowiedz
@Dziekan5: no tak zresztą szkoda tak ślicznym autem do lasu wjeżdżać, jak bym miał takiego to bym specjalnie dla niego garaż wybudował z klimatyzacją/ogrzewaniem i jeździł tylko jak jest sucho :)
  • Odpowiedz