Wpis z mikrobloga

Śmieszą was dzisiejsze skecze polskich kabaretów? Mnie prawie wcale. Raz na jakiś czas padnie jakiś dobry tekst, a po za tym to dno. Na widowni ludzie pieją z każdej scenki, a nie daj Boże ktoś w skeczu przeklnie, to już w ogóle srają ze śmiechu. Jeszcze czasem poczytam sobie komentarze, gdzie ludzie wypisują jakie to genialne i przezabawne. Nie wiem, czy ja mam takie #!$%@? poczucie humoru, czy faktycznie te kabarety są takie płytkie, a ich skecze o niczym.

Co o tym sądzicie?

#niepopularnaopinia #humor
  • 132
  • Odpowiedz
@Grizwold: Różnorodność jest właśnie mała, gdyż na wykopie sporo jest osób o mentalności gimbusów. Po tym wpisie widać że ciężko jest im pojąć, że kabarety są dla mas, są dostosowane tak by miały śmieszyć każdego. Dostosowują się do poziomu społeczeństwa, aktualnych trendów i wychodzi jak żałosne jest to wszystko. Kabarety mają być głupie, bo ludzie są głupi i muszą się śmiać z prostych rzeczy. Jak to Lis kiedyś powiedział coś w
  • Odpowiedz
@Pobul: Każda masówka jest do dupy, trzeba uśrednić poziom w dół, aby najgłupszy widz zrozumiał, a im bardziej głupi skecz tym więcej widzów, co pokazuje popularność paradokumentów typu trudne sprawy i pochodne.
  • Odpowiedz
@housewii: Nigdy nie byłem na żadnym występie kabaretu na żywo. Znajomy, który odkrył w sobie pasję oglądania wszystkich kabaretów, które zaglądają do Białegostoku (pustynia kabaretowa) był ostatnio na wystepie kabaretu od Mariolki i stwierdził, że było w #!$%@? śmiesznie i szczeka go od śmiania się bolała. Może to efekt zjawiska psychologii tłumu. Ot, śmieszy nas to, co kilkuset innych osób na widowni, skoro inni się smieją, to i ja?
  • Odpowiedz
@Pobul: w internecie jestem wystawiony na tak dobre dawki humoru, że polskie kabarety to przy tym dno i metr mułu. Wystarczy obejrzeć sobie zagraniczny standup i można płakać ze śmiechu, a na polskim czasem się uśmiechnę pod nosem... Co do piejącej z zachwytu widowni i komentów pod filmikami - jaki humor taka widownia :) Z resztą widać, że większość to zawsze typowe janusze z grazynami i seby z karynami.
  • Odpowiedz
@Wulfee: Z tymi piosenkami kabaretowymi masz całkowitą rację. D N O.

Szkoda bo w Polsce robiono na prawdę zabawne i mądre piosenki kabaretowe. Chociażby klasyk:

A już nie wspomnę o T - Raperach majstersztyki tekstowe.
smieszekjanek - @Wulfee: Z tymi piosenkami kabaretowymi masz całkowitą rację. D N O. ...
  • Odpowiedz
PONIEDZIERSKI NA PREZYDENTA.

:>

Sam zajmuję się kabaretami, zwłaszcza standup comedy i szczerze Wam mogę powiedzieć, że to zależy od odbiorców. Same przekleństwo powoduje podkreślenie sytuacji. Też zdarza się kabaret nonsensu jak Łowcy .B. Są też tacy, którzy do bólu użyją ironii, jak Poniedzierski, czy Andrus, a są też tacy, którzy będą hiperbolizować życie codzienne, jak jest w wypadku kabaretu Hrabi. Co kabaret to szkoła.

Ja się zajmuję standupem i mogę Wam
  • Odpowiedz
@Pobul: zgadzam się, jednak gorsi od kabaretów są goście którzy stoją, gadają i usiłują być śmieszni. W żadnej innej sytuacji nie mam poważniejszej miny niż oglądając np takiego Aberalda Gizę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pobul: Kiedyś były naprawdę dobre kabarety, nawet kiedy występ nie był świetny to człowiek się pod nosem uśmiechał. Teraz oglądając je jedynie co czuje to zażenowanie.
  • Odpowiedz