Wpis z mikrobloga

Piękny przykład rzetelności i obiektywności #weszlo - porównanie artykułów nt. Klubowych Mistrzostw Świata w 2011 i obecnych. W 2011 jako zwycięzca #ligamistrzow grała w nich #fcbarcelona i tak oto opisywał turniej @Krzysztof_Stanowski:

Na Weszło w pierwszej wersji tekstu o meczu Barcelona – Santos przeczytałem, że dla Katalończyków zdobyte dziś trofeum oznacza mniej niż Puchar Gampera. Zdanie to wydało mi się wyjątkowo nieuprawnione, wręcz durne(...)


wydaje mi się, że nasze spojrzenie na coś, co kiedyś nazywało się Pucharem Interkontynentalnym, a teraz stanowi Klubowe Mistrzostwo Świata, jest całkiem skrzywione. I wynika z ignorancji, jak sądzę. Wynika z zakopania się na naszym, małym poletku, bez wyściubiania nosa.


Jeśli więc widzieliśmy dziś Barcelonę demolującą zdobywcę Copa Libertadores, to nie dlatego, że najlepszy zespół Ameryki Południowej do niczego się nie nadaje, a Klubowe Mistrzostwo Świata znaczy tyle, co Puchar Gampera.

Po prostu mamy szczęście żyć w czasach drużyny, która wyrosła ponad poziomy i która w sposób nadzwyczajny pisze historię futbolu. Bagatelizowanie jej osiągnięć zostawiam idiotom.

Źródło: http://www.weszlo.com/2011/12/18/ile-warte-klubowe-mistrzostwo-swiata-wcale-nie-tak-malo-jak-nam-sie-w-polsce-wydaje/

I szybkie porównanie do świeżutkiego artykułu z dzisiaj, napisany jednak przez kogoś innego (http://www.weszlo.com/2014/12/17/pasztetowy-mundial-toczy-sie-dalej-real-na-luzie-wchodzi-do-finalu/ ):

Pasztetowy mundial


Przedziwny turniej toczy się w Maroko


Wypisz wymaluj stawka towarzyska, nic więcej.


Uważają (Meksykanie - dop.), że Cruz Azul pokazało się z dobrej strony. Po 0:4! Zachwyty nad własną grą przy takim wyniku może mieć Gibraltar, gdy właśnie mierzył się z Niemcami, ale nie zespoły w półfinale poważnej imprezy


I właśnie dlatego klubowy mundial nim nie jest.

Polecam przeczytać w całości jeden i drugi artykuł xD A i najlepsze jest to, że oba mecze o których mowa w tekstach zakończyły się zwycięstwami 4:0, zarówno FCB jak i wczoraj Realu ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pilkanozna
  • 8
@Krzysztof_Stanowski: Och, jeszcze raz to samo, podkreślam JESZCZE RAZ, bo nie prześledziłem dokładnie tagu niestety, proszę o wybaczenie.

Proponuję wprowadzić podpisywanie każdego artykułu. I dwa, wołaj poprzez wklejeniie nicka z "@" (opcja "odpowiedz").

Jeszcze raz tak bardzo bez zrozumienia i z dupy?


Co tu jest bez zrozumienia i z dupy? Jeśli ktoś przeczytał bez zrozumienia to chyba ty bo ja wyraźnie zaznaczyłem, że w 2011 pisał K.S. a w 2014 ktoś