Wpis z mikrobloga

Mam propozycję na wyzwanie w ramach noworocznych postanowień dla artystycznych Mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

365 Rysunków

Czyli rysunek/szkic dziennie, przez cały rok.

Na pewno kiedyś trafiliście na podobne akcje.

Proponuję zabawę,która będzie sporym wyzwaniem dla prokrastynatów i głównie dla nich będzie miała najwiecej profitów;)

Takie przedsięwzięcie widziałam na Deviantarcie, ale w wykonaniu jakiegoś studenta sztuki i rysującego głównie mangę. Jego prace robiły wrażenie - http://techgnotic.deviantart.com/journal/365-Days-Mindful-Meditation-of-Daily-Drawings-449145754 ale i upór z jakim rysował codziennie swoje bazgroły są godne naśladowania. A jak wiadomo, w tłumie większa siła, więc taka wspólna zabawa pomogłaby tym bardziej opieszałym pokonać słabości (nie, żebym tutaj pisała o sobie... :P)

Widziałam gdzieś po drodze blogi, które próbują realizować to wyzwanie, większości się nie udaje, lecz trafiłam też na listę tematów na taki 365 days challenge: http://monalisaliveshere.files.wordpress.com/2014/01/365-days-of-every-day-drawing-challenge-prompts.pdf

Zasady bym zmodyfikowała, tematy byłyby po polsku.

Zrobilibyśmy coś w rodzaju "modułów" tygodniowych, czyli wklejam tematy na tydzień, a pod koniec tygodnia robimy dodatkowy cel (np jeden z rysunków doprowadzić do formy, którą chętnie wrzucilibyśmy do portfolio) i podsumowanie. Codzienne rysunki nie muszą być jakieś super-pro, najważniejsze, by do nich przysiąść. Efekty pracy będziemy prezentować pod tagiem, niekoniecznie codziennie, ale tak, żeby w tygodniu się uzbierało 7 bazgrołów.

Pod koniec przyszłęgo roku możnaby zrobić jakąś akcję charytatywną z tego, co zrobiliśmy, na przykład te skończone rysunki z dodatkowych wyzwań wydrukować w formie albumu i zrobić aukcję Wykop Rysuje czy coś. Żeby nie zmarnować talentu jaki nam przybędzie i mieć dodatkową motywację:)

Jeśli zapisze się chociaż kilka osób, zrobię wykop z zasadami. Jeśli macie jakieś pomysły co do zasad, warunków czy formy, piszcie tutaj lub na pw.

Czasu do końca roku trochę zostało, myślę że jakbym w święta wrzuciła znalezisko z zasadami, to każdy by miał wystarczająco czasu do namysłu.

Fajnie by było w ramach społecznego wsparcia pod tagiem rzucać jakieś tutoriale przydatne do realizacji zadań specjalnych czy codziennych :)

No i marzy mi się wymianka ATC's raz na kwartał więc zgłaszajcie się tłumnie :D

tl;dr rysujcie ze mno

#rysujzwykopem #rysunek #szkicowanie #rysowanie
  • 41
@koziol87: no wiesz, to nie ma być coś super pięknego, myślę że jednego dnia jak narysujesz oko, drugiego dnia but to aż tyle czasu nie stracisz. Można zrobić 7 rysunków na tydzień lub jeden dziennie, nic wielkiego. A jest po pierwsze ćwiczenie, po drugie systematyczność ;)
O kurdem, brzmi fajnie. Co do zasad - jakieś doprecyzowanie względem techniki? W sensie, czy tylko rysunek/szkic ołówkiem/ołówkopodobnymi pędzlami na kompie czy może też digital painting się wlicza? Czy po prostu jak komu wygodnie?
@Versao: oczywiście, że technika dowolna. Chodzi o ćwiczenie własnej techniki, a nie na siłę przestawianie się na coś nowego.

No i bardzo bym była za tym, by robić to w swoim stylu - jeśli rysujesz mangę, rysuj mangę, jak rysujesz realistycznie, ćwicz realistycznie. Na pewno jeden temat będzie brzmiał "narysuj coś w stylu ulubionego artysty/kompletnie nie swoim stylu":D

Powtarzam, że chodzi o ćwiczenie i wyrobienie nawyku rysowania codziennie. Expimy, levelujemy ;)
@schael:

Na właśnie, właśnie. O to biega przecież. Ja też mam problemy z motywacjami, ale zaczniemy od prostych rzeczy i pójdziemy w trudniejsze z biegiem dni <3 Po 365 dniach gdzie codziennie siadasz do rysowania chyba już wszystko będzie możliwe, nie? :>

Mam dostęp do geekowych nagród typu komiksy planszówki, więc jak motywacja będzie kulała to jakiś konkurs zrobimy <3
@doria: też chętnie się zgłoszę, tutaj chyba nie będzie tak wysokiego poziomu (mam nadzieję) jak w podobnym wyzwaniu szkoły Domin na fejsie, więc tym bardziej się zapisuję :D lecę kupić oprzyrządowanie, ale jakieś tutki dla początkujących też mile widziane :) akcja 10/10