Wpis z mikrobloga

#probawyludzenia #oszustwo

#tltr

Prowadzę firmę, dostałem FV do zapłaty od firmy słupa na usługę którą nie zamówiłem. I mają nadzieję, że ją zapłacę.

Co teraz powinienem zrobić? #pomocprawna

Cała historia, przynajmniej na razie.

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą jednocześnie pracując na etat w innej firmie. Nie jest to wielki "biznes" więc mało faktur otrzymuje.

Dostałem ostatnio od "pseudo kontrahenta" fakturę na maila. Dlaczego pseudo? Ponieważ nigdy nie rozmawiałem z tą firmą, nigdy u nich nic nie zamawiałem. Oczywiście oni twierdzą, że zamówiłem usługę u nich.

Dane mail i dane do FV zostały wzięte najprawdopodobniej z CEIDG.

Pytanie teraz jak mam do nich zagrać. Jak bronić się przed takimi wyłudzaczami? Czy Państwo Polskie jakoś mnie jako obywatela teraz chroni?

#oszukujo #truestory #cebula #cebulacontent #januszebiznesu
  • 10
  • Odpowiedz
@Jack_Pstrong: Ogólnie jest to nowy trend w robieniu biznesów. Takie firmy bardzo często rozsyłają takie faktury do dużych firm państwowych z myślą że ktoś przez roztargnienie zapłaci. W przypodku usługi sprawa nie jest taka prosta, bo zaraz się może okazać że dostaniesz nakaz zapłaty jak goście są cwani i mają jaja aby ciągnąć dalej. Ja bym na twoim miejscu poszedł z tym na policję i zgłosił całe zajście. Ze żadnej usługi
  • Odpowiedz