Wpis z mikrobloga

Ważne jest żeby sprawdzać do czego odwołują się salutujący :) Dla nas to polska tradycja


@PatologiiZew: Mnie to nie przekonuje. Swastyki tęz moznaby w ten sposób tłuamczyc bo były używane w polskim wojsku zanim zostały skompromitowane przez III Rzesze. A jednak normalni ludzie zn ich zrezygnowali.

z ukraińską działaczką, która chwali dzieci (ok 7lvl) za imiona ukraińskie a gani za rosyjskie


@Pinkman: Tamta dzialaczka oczywiscie zachowala sie niestosownie
  • Odpowiedz
@szurszur: No ale kogo obchodzi co Ciebie przekonuje. Naucz się analizować fakty i kierować argumentami a nie odczuciami. Nie możesz wmawiać ludziom że odwołują się do nazizmu kiedy tego nie robią.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Dobrze wiesz ze ten gest jest odbierany przez miażdzaca wiekoszsc europejskiej ludnosci jako nazistowski. I wiedza to sami narodowcy ktorzy po krytyce stali sie bardziej ostrozni. Skoro to takie niewinne to czemu nie wykonuja go na kazdej uoczystosci w jakiej biora udizal? Pare lat temu robili to składajac wience itp. a od pewnego czasu ciszej. Czyżby zdrada ideałów dla lepszego wizerunku?
  • Odpowiedz
@szurszur: Dalej jest wykonywany. Nikt nikomu nie zabrania salutować. Jest to kwestia indywidualna. Głównie związana z tym że osoby salutujące są targane po sądach. Oczywiście nie ma kar i wyroków skazujących. Sądy zwyczajnie stwierdzają że mogliśmy salutować. Ty jednak chcesz nam narzucić że to odwołanie do nazizmu. Jak zwykle podejmujesz temat szeroko pojętego Ruchu Narodowego bez żadnych argumentów. Tobie się coś wydaje i hurr durr tak musi być. Byłeś już
  • Odpowiedz
Byłeś już na tym spotkaniu RN?


@PatologiiZew: nie chodze na spotkania organizacji moralnie podejrzanej . Jak potepią grupy przestepcze w tym zarabiajace na prostytucji polskich kobiet toworzne przez kiboli to rozwaze to. W innym przypadku bede ich traktowal jako grupe przymykajaca na zlo w srodowisku uwazanym za zaplecze.
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie chodzisz ze strachu przed argumentami? Boisz się że ktoś ściągnie klapki z oczu? P---------a wielokrotnie była potępiana. Nawet wczoraj w Młodzież Kontra kol.Piotrek z MW-Kraków pytał o to Korwina. Tylko skrajny idiota może uznać że "przyzwalamy" na to. Skrajny idiota albo pożyteczny. Ciągle masz braki wiedzy o RN więc wybierz się na spotkanie. Sporo jest takich jak ty. Przychodzą i konfrontuja swoje zdanie z działaczami RN. Potrafią przyjść
  • Odpowiedz
@bruceivins: Salut był stosowany w wielu krajach. W polskim RN zaadoptował się w podobnym czasie co we Włoszech. Ja nie twierdzę że tych skojarzeń nie ma. Rozumiem je chociaż uważam że są wynikiem braku wiedzy. Śmieszy mnie tylko zrównywanie wszystkiego do jednego. Salutujesz=faszysta albo nazista albo cholera wie co. Tak robi lewactwo które tylko zapycha sądy głupimi sprawami o "progagowanie nazizmu blablabla". Wierze w to że przyjdą jeszcze lepsze czasy
  • Odpowiedz
@bruceivins: No generalnie się zgadzam. Głównie z tego względu rzadziej widać salut. Nie ma jednak "zakazu".

konserwatywno-klerykalny


Narodowo-katolicki. To jednak spora różnica bo do kleru często podchodzimy sceptycznie.
  • Odpowiedz
@maciejbo1: na zachodzie też niestety nie lepiej, szczególnie że często nasza historia jest przekłamywana (Polskie obozy itp.) także wszystko w naszych rękach.
  • Odpowiedz
byłem w październiku na Ukrainie, rozmawiałem z młodymi ludźmi, nie byle jakimi, studentami. Zupełnie nic a nic nie słyszeli o Zbrodni Katyńskiej


@maciejbo1: Według sondazu przeprowadoznego kilka lat temu blisko połowa polskiej młodziezy nie miała podstaowej wiedzy o zbrodni katyńskiej (i to było już po zrobieniu filmu Wajdy !!) a Wy chcecie zeby Ukriancy i Zachód o tym mówili.

@Pinkman:
  • Odpowiedz