Wpis z mikrobloga

@Pokrakk: No to oddzielamy murem jeszcze naukę i państwo, kościół i religię. Dostajemy świat na obrazku zbudowany na planie… krzyża
  • Odpowiedz
@BP111: rabbi, antifa, wolnościowcy, tolerancyjni. a ty co, nie tolerujesz islamu? islam to kultura i nie może być oddzielony od państwa. chyba nie jesteś na tyle nietolerancyjny, że miałbyś coś przeciwko np. państwu islamskiemu?
  • Odpowiedz
@rickroll: przeciwko ekstremistom i państwu islamskiemu mam wiele, przeciwko muzułmanom nie mam do zarzucenia więcej niż katolikom - religia to głupota ale mają do tego prawo więc #!$%@? mi do tego
  • Odpowiedz
@BP111: a co z ateistami? im należy się większa tolerancja niż wyznawcom kościoła latającego potwora spagetti? czy jakiegokolwiek innego kościoła? czy można tak samo tolerować berlińską loveparade i pielgrzymkę radia maryja? czy może ani jednego nie można tolerować? a jak nie można to dlaczego odbiera się tym i tym prawo do toleracnji? jak można tolerować jedno z nich, to dlaczego drugie ma być traktowane niesprawiedliwie?

ponadto, nie uważasz, że jednak
  • Odpowiedz
@rickroll: nie, tolerancja należy się wszystkim taka sama (póki nikogo nie krzywdzą i nie naruszają niczyjej wolności)

pozostaje kwestia osobistych przekonań i szacunku do danej grupy - ja nie bardzo szanuję czyjeś przekonanie że ma niewidzialnego kolegę ale to toleruję - w zasadzie to nie mój biznes
  • Odpowiedz