Wpis z mikrobloga

Mirki, cofałem dzisiaj na osiedlowym parkingu, było już ciemno i szczerze mówiąc nie zauważyłem auta znajomej i walnąłem jej w bok. Auto 3-drzwiowe, więc wgniotka jest w miejscu gdzie byłyby drugie drzwi w aucie 5-drzwiowym :P sorry za pokrętne tłumaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) przednie drzwi są nietknięte, a wgniotka ma ok 5cm głębokości i ok 20cm szerokości.

Zastanawiam się co lepsze? Jutro chce zrobić fotkę i popytać blacharzy z okolicy o cenę, ale myślałem też o firmach, które "wyciągają" takie wgniotki. Korzystał ktoś z takich usług? Plusem jest to, że lakier jest w całości. Inne rozwiązanie to naprawa z mojego #oc, ale chciałbym ją trochę odciążyć.

OC mam na współwłaściciela, więc pewnie i mi i jemu oc skoczy o kilkadziesiąt złotych w następnym roku, więc nie wiem czy warto robić to na własną rękę (pewnie min. 200zł będę musiał zapłacić), a OC może o 50-100zł będzie droższe, więc teortycznie druga opcja bardziej się opłaca finansowo. Co myślicie?

#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #samochody
  • 6
@emlug: niestety już za późno, bo wolałem jej powiedzieć niż żeby się niepotrzebnie stresowała kto jej to zrobił. Jutro ocenię to na spokojnie i jak będzie jasno, ale ta wgniotka chyba dużo większa jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seelk: Nie zastanawiaj się nawet tylko rób z OC, po to je płacisz, żeby z niego korzystać. Za naprawę z własnej ręki zapłacisz więcej niż wyniesie Was zwyżka za ubezpieczenie. Do tego jak przy wznowieniu dobrze pokombinujesz to i tej zwyżki unikniesz.
@cygan44: @killerpizza: @emlug: tak to wygląda. Ludzie na forach piszą, że w takich sytuacjach najlepiej na początek spróbować uderzyć od środka przez kawałek drewienka owiniętym w szmatkę aby delikatnie to wybić. Jak się dzisiaj przyjrzałem to na aucie więcej jest przycierek i uszczerbków, więc znając życie da to do blacharza i spróbuje zrobić podobnie jak ja tak, żeby to w miarę wyglądało i jej to wystarczy.
Pobierz seelk - @cygan44: @killerpizza: @emlug: tak to wygląda. Ludzie na forach piszą, że w ...
źródło: comment_oKwiEkWcEnJkwlx6x95eSS2PDHQTYTFL.jpg
@seelk: zrobisz jak uważasz, ja bym to robił z ubezpieczenia, tym bardziej że to Twoja znajoma. Pamiętaj, że ubezpieczyciel policzy to całkiem inaczej i szkoda może wynieść dużo więcej niż Twoje wyliczenia a co za tym idzie znajoma dostanie więcej pieniędzy na naprawę. Resztę już wymyślisz sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)