Wpis z mikrobloga

Mam nietuzinkową myśl o tym, że wszystko co napiszesz na facebook'u jest jego własnością.

Jak jako ludzkość mogliśmy w ogóle do tego doprowadzić, że to jest zgodne z prawem?

Wyobraźcie sobie taką rzeczywistość:

każda rzecz, którą napiszecie w wordzie jest własnością Microsoftu.

każda rzecz, którą napiszecie w ogóle na komputerze jest własnością producenta.

każda rzecz, którą napiszecie w zeszycie jest własnością producenta zeszytu.

każda rzecz, która napiszecie przy użyciu długopisu Parker jest własnością firmy Parker.

można tak w nieskończoność.

Przecież to jest chore. Przecież ja to wymyśliłem, a Facebook jest tylko medium, którym dzielę się tym ze światem, na podstawie czego ma zyskać do mojej myśli wszelkie prawa? Przecież to jest zaprzeczenie całej Ochrony Własności Intelektualnej.


#facebook #internet #prawo #oswiadczeniezdupy i trochę #filozofia i #wlasnoscintelektualna
  • 4
  • Odpowiedz
każda rzecz, którą napiszecie w zeszycie jest własnością producenta zeszytu.


każda rzecz, która napiszecie przy użyciu długopisu Parker jest własnością firmy Parker.

@Merveilleuse: To ja w zeszycie zapiszę coś parkerem, i niech się producent zeszytu z producentem długopisu procesują teraz o prawo do moich wypocin ;)
  • Odpowiedz
@Merveilleuse: jak każdy nie znam regulaminu, ale jeśli naprawdę staniesz się uznanym autorem, czego Ci bez ironii zyczę, to jakiś głupi fejsbuk nie stanie Ci na drodze do wydania przełomowego dzieła ;)
  • Odpowiedz