Wpis z mikrobloga

@sierzchula: Zmiana na Win 8.1 pomoże w tym że nie będziesz już tak zacofany. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam się przesiąść bo to dużo lepszy system. A RAMu pewnie masz wystarczająco. A co do proca jeszcze to do OC warto jakieś solidne chłodzenie kupić.
  • Odpowiedz
@Murzinio: Ramu 8GB od zawsze ;) nigdy nie zbrakło, aczkolwiek Photoshop swego czasu zjadał wiele :]

Zmieniłem grafikę z GTX 285 na GTX 760 i mam wrażenie że chodzi to wszystko bez zmian.

Różnica pomiędzy LOW a ULTRA to ok 10-15fps tylko, dlatego uważam że problem jest po stronie procesora.

Spróbuję wstępnie podkręcić e5300 i sprawdzić jaki to ma wpływ na wydajność gier.
  • Odpowiedz
@sierzchula: Z takim konfigiem to koniecznie kręć Q6600 i instaluj Win 8.1, zmieniając procesor już odczujesz różnicę bo będziesz mieć 2 razy więcej rdzeni, a spokojnie powinieneś go podkręcić nawet do tych 3GHz i już masz 400MHz więcej na rdzeniu w porównaniu do E5300. Ale i tak ta karta to overkill względem reszty podzespołów, ja bym pomyślał o przesiadce na LGA1150. Mobo + jakiś i5 typu 4460 + 8GB RAM
  • Odpowiedz
@Murzinio: dorwałem u siebie q6600 za €47 z przesyłką, będzie u mnie pewnie we wtorek.

Myślę że nowy PC złożę w okolicy marca. Do dyspozycji będzie (płyta procek ram) ok €500
  • Odpowiedz